Нова, далеко не перша екранізація класичного роману фантаста Герберта Джорджа Уеллса «Людина-невидимка» (The Invisible Man) від студії Universal і кінокомпанії Blumhouse, поставлена в традиційному жанрі фільму жахів, але в дуже сучасній манері, досягла досить серйзного успіху в розмірі 29 мільйонів доларів в північноамериканській (США і Канада спільно) касі і 20,2 мільйона доларів зборів за кордоном.
Включаючи Великобританію (2,9 мільйона доларів), Францію (2,2 мільйона доларів) і Мексику (1,8 мільйона доларів). В Азії картина зайняла перше місце в Південній Кореї з 1,1 мільйона доларів незважаючи на значний спад відвідуваності через коронавірус.
Глобальний старт вилився у відчутні не тільки на дотик 49,2 мільйона доларів. При постановочному бюджеті в сміховинні для Голлівуду 7 мільйонів доларів – це дуже серйозний касовий успіх.
Щоб знайти можливе пояснення такому успіху, можна припустити два традиційні підходи і один не цілком. Перші два – майстерне нове прочитання класичного матеріалу режисером і сценаристом з Австралії Лі Уоннеллом (серія хоррорів «Пила») і прекрасна гра лауреата «Золотого Глобуса» актриси Елізабет Мосс. А ще, припускаю, точне попадання картини в сьогоднішню атмосферу всесвітнього руху жінок проти насильства над ними в будь-яких формах. Чим не в дусі руху #MeToo, коли бойфренд, що став невидимкою, тероризує героїню Мосс, а та, в дусі того ж руху, дає йому рішучу відсіч!?
У той час як фільми жахів традиційно привертають чоловіків, жіноча аудиторія «Людини-невидимки» склала 53%. Фільм відкрився на 3620 екранах в Північній Америці.
«Сонік у кіно» (Sonic the Hedgehog) Студія Paramount посів друге місце в Північній Америці з досить приємними 16 мільйонами доларів в свій третій вікенд. Тепер «домашній» збір сімейного фільму досяг 128,2 мільйона доларів. За кордоном картина зібрала ще 26,8 мільйона доларів, довівши зарубіжний залік до 137,2 мільйона доларів і 265,4 мільйона доларів глобально.
Диснеївський «Поклик предків» (Call of the Wild) скоротив свої збори на 47% в другий вікенд на загальну суму в Америці всього в 13,2 мільйона. Разом – 45,9 мільйона. Ще 11 мільйонів було зібрано в 50 зарубіжних країнах на загальну суму там в 33,4 мільйона доларів і 79,3 мільйона глобально. Через свій непомірно великий постановочний бюджет у 150 мільйонів доларів (не рахуючи витрат на просування картини), вона, схоже, приречена на провал.
Картина в жанрі аніме «Моя геройська академія. Фільм 2: Герої повстануть» (My Hero Academia: Heroes Rising), заснована на популярній японській франшизі, зайняла 4-е місце з 6,3 мільйона доларів з 1260 кінотеатрів і дебютувала з 9,6 мільйонами за п’ять днів.
Фільм студії Sony «Погані хлопці назавжди» (Bad Boys for Life) подолав симпатичну позначку в 400 мільйонів доларів по всьому світу. У Північній Америці він закрив першу п’ятірку цього вікенду з 4,3 мільйонами. Тотально 197,4 мільйона «дома», і 405,4 мільйона в усьому світі.
У спеціалізованому прокаті лауреат «Золотого Глобуса», корейські «Паразити» (Parasite) продовжували розвивати успіх, заробивши ще 1,5 мільйона доларів на загальну суму в Америці в 51,6 мільйона доларів. За всю історію лише три інших фільми не англійською мовою подолали позначку в 50 мільйонів доларів у продажу квитків у Північній Америці.