Як правильно облаштувати дитячу кімнату

Дитина почуватиметься безпечно та комфортно у власній кімнаті, якщо батьки подбають по правильне облаштування цього приміщення. У ньому потрібно передбачити та організувати кілька зон: для відпочинку, для ігор і для навчання. Розглянемо кілька порад, як зробити дитячу зручною та практичною.

Правильне зонування кімнати

Дитячу кімнату прийнято ділити на три вищезгаданих зони. Дехто також додає четверту зону — для зберігання. Однак це доцільно робити, якщо приміщення справді просторе. В іншому випадку краще поєднати зону відпочинку та зону зберігання.

Ігрова зона повинна бути найбільшою, оскільки саме для ігор потрібен простір. До дитини можуть приходити друзі, тож вони будуть гратися вдвох чи в компанії, тому невеличкої площі точно буде замало. Найкраще, якщо половина кімнати буде відведена під зони навчання та відпочинку, а інша половина — під зону ігор.

Вибір і розміщення меблів у дитячій

Ідеально, якщо простір спальні дитини буде максимально вільним, тобто не потрібно закуповувати велику кількість меблів. Це може бути ліжко, робочий стіл із кріслом, за потреби шафа та, наприклад тумба для дитячої кімнати, якщо мова йде про підлітка, якому хочеться мати свій телевізор. Якщо ж розмістити забагато конструкцій, вони будуть тиснути на дитину та псувати інтер’єр.

Якщо у квартирі зроблена окрема гардеробна, немає сенсу розміщувати в дитячій велику шафу. Можна обмежитися комодом: його цілком вистачить для постільної білизни та піжами чи інших дрібних речей. Якщо ж мова йде про підлітка, то він, скоріш за все, захоче мати власну шафу, та й речей у нього вже буде значно більше, ніж у малої дитини.

Письмовий стіл потрібно розміщувати в зоні максимального освітлення, тобто біля вікна. Якщо дитина пише правою рукою, світло повинно падати зліва, і навпаки. Також чудовим рішенням буде поставити стіл перед вікном: тоді на ньому не будуть утворюватися тіні.

Для дитячої кімнати найкраще вибирати меблі з масиву дерева або МДФ. Магазин меблів онлайн «Артос» пропонує якісні шафи, тумби, столи та комоди з МДФ від європейських виробників за демократичними цінами. Це комфортні та безпечні для дітей меблі, які до того ж мають стильний вигляд.

Встановлення освітлення

У дитячій кімнаті потрібно реалізувати три види освітлення: загальне (люстра на стелі), додаткове (бра на стіні біля ліжка) та робоче (лампа на столі). Обмежуватися лише загальним освітленням не варто, адже дитина може захотіти почитати перед сном або погратися в ліжку ввечері при затишному світлі бра. Настільна лампа або торшер біля столу — взагалі обов’язковий атрибут для збереження здоров’я очей.

Освітлення повинно бути максимально наближеним до природного. Найкраще вибирати лампи з нейтральним світлом або такі, що мають кілька режимів. Перед сном варто вмикати тепле освітлення, щоб дитині було легше налаштуватися на сон.

Це прості рекомендації, які допоможуть правильно облаштувати дитячу кімнату та заощадити кошти на придбанні меблів. Не варто відразу купувати дорогі дерев’яні меблі, адже дитина росте, і змінюються не лише її параметри та потреби, а й вподобання.

ЧИТАТИ ЩЕ

Обпалені узи, наличники в знак протесту

11.09.2024  17:27 Уявіть, що ви входите на святу територію Успенського собору в Харкові, де століттями підносяться величні споруди Православної церкви, а її куполи виблискують під мінливим...

Як зручно подорожувати автобусом з Варшави до Ужгорода?

Автобусний маршрут Варшава – Ужгород є популярним вибором для тих, хто хоче подорожувати з Польщі в Україну. У цьому матеріалі ви знайдете корисні поради та...