Літо, літо… В кіно воно належить студії Disney. «Історія іграшок 4» (Toy Story 4) набрала в 37 країнах за межами Північної Америки (США і Канада спільно) солідні 120 мільйонів доларів, а «Аладдін» подолав рубіж зборів у 800 мільйонів доларів, досягнувши 810,1 мільйона, з яких 522 мільйона доларів були отримані за межами Північної Америки. Ремейк анімаційної класики Діснея з живими акторами в ці вихідні зібрав ще 32,9 мільйона доларів у 55 країнах.
«Дісней» своїми четвертими «Іграшками» затьмарив конкуренцію і в Північній Америці, зібравши 118 мільйонів доларів у перший уїкенд і довівши глобальний старт фільму до 238 мільйонів доларів.
За межами США і Канади «Історія іграшок 4» показала кращий результат у Мексиці, де заробила 23,4 мільйона доларів, що стало тут третім в історії рекордним уїк-ендом. Далі йдуть Великобританія з 15 мільйонами доларів, Китай з 13,4 мільйонами доларів (що набагато нижче очікувань) і Бразилія з 9,6 мільйонами доларів.
У зарубіжних зборах студія Sony відстає від «Діснея» зі своїми «Людьми в чорному: Інтернешнл» (Men in Black: International/MIB4). Четверта серія «MIB» принесла ще 30,2 мільйона доларів у ці вихідні, в результаті чого її закордонні доходи склали 129,4 мільйона. У всьому світі ця анти-науково-фантастично-комедійна пригода принесла поки що всього 182,1 мільйона доларів. Серед основних «постачальників грошей» – Китай (5,8 мільйона доларів) і Росія (1,6 мільйона), що замало для цих країн.
«Таємне життя домашніх тварин 2» (The Secret Life of Pets 2) від студій Universal і Illumination не стала винятком у конкуренції з «Діснеєм». Цими вихідними мультиплікаційний фільм зібрав лише 10 мільйонів доларів у 42 країнах, в результаті чого його глобальна виручка досягла лише 194 мільйонів доларів. Дуже сумнівно, що друга частина наблизиться до рівня касових зборів першої Карини, яка завершила свій прокатний похід з феноменальними 875 мільйонами доларів.
Серед «домашніх» дебютантів на другому місці була страшилка «Дитячі ігри» (Child’s Play), ремейк фільму 1988 року про грізну ляльку на ім’я Чакі. Картина відкрилася з 14 мільйонами доларів із 3007 екранів, не цілком виправдавши очікування. Але і не сильно розчарувавши.
У свій п’ятий вікенд в Америці вже згаданий диснеївський «Аладдін» посів третє місце з 12,2 мільйонами доларів.
На закінчення про фільм, який навіть не увійшов до десятки цього вікенду, але заслуговує декількох слів з двох причин. Перша – це черговий великий касовий провал колись популярного і касово надійного французького режисера Люка Бессона, (колишнього чоловіка нашої співвітчизниці, кінозірки Голлівуду Міли Йовович). Я говорю про новий фільм Бессона «Анна» (Anna), який зібрав лише 3,5 мільйона доларів у 2114 кінозалах США і Канади. Це найгірший результат у довгій і місцями успішній кар’єрі Бессона.
Друга причина – це «російський елемент» картини, який не тільки є в змісті екшен-фільму про жінку супер-кілера. Головну роль цієї самої Анни грає росіянка за походженням (народилася в Магадані) супер-модель Саша Лусс. У картині також знімалася лауреат «Золотого Глобуса» британська актриса російського походження леді Хеллен Міррен (по батькові Міронова). Цей фільм, на жаль, для неї виявився найнижчим за касовими зборами. У картині також було зайнято багато російських акторів, мені, чесно кажучи, невідомих.