Торпедоносці битви при «Мідуеї» (Midway) перемогли в битві під назвою вікенд, але збиток, нанесений фіналісту, страшилки-трилера «Доктор Сон» (Doctor Sleep) не був таким вже істотним.
«Мідуей» зібрав у Північній Америці (США і Канада спільно) всього 17,5 мільйона доларів проти 14,1 у «Доктора Сон». Але тут треба дещо пояснити, щоб зрозуміти, що і для кого є провалом.
Почнемо з «Мідуей». Режисер картини, родом із Німеччини, Роланд Еммеріх відомий своїми американськими касовими блокбастерами типу «День Незалежності» і «Післязавтра», створеними на великих кіностудіях і за їх рахунок. Але він уперше знімає фільм такого калібру як «незалежний». Тобто на гроші різних приватних інвесторів, включаючи китайських, без участі голлівудських кіностудій.
Так, збори в 17,5 мільйона доларів у перший вікенд в Америці можуть виглядати, та й є насправді такими, що розчаровують при бюджеті приблизно в 100 мільйонів доларів.
Але, завдяки своїй репутації майстра блокбастера, Еммеріх зміг організувати пре-продаж своєї картини в багато країн, тож вона себе вже практично окупила.
Поки за межами Північної Америки картина зібрала 21,8 мільйона доларів. Із них між 15 і 16 мільйонами в Китаї, де чутка може підігріти інтерес до фільму через історично непрості відносини з Японією, яку в «Мідуеї», як втім і в реальному житті, неабияк побивають доблесні американські льотчики і моряки.
Еммеріх, який повинен був працювати практично без єдиного реального авіаносця і єдиного реального літака військових років, домігся дивного реалізму в спецефектах, які явно перевершують рівень комп’ютерної гри, настільки очевидний у подібному по тематиці «Перл-Харборі» режисера Майкла Бея.
Очікувалося, що «Доктор Сон» – ну, ніби то сиквел-продовження знаменитого «Сяйва» (Shining) з Джеком Ніколсоном, що вийшов 39 (!) років тому – легко виграє цей вікенд з 25-30 мільйонами доларів або навіть більше при відносно скромному для студії Warner бюджеті в 45 мільйонів доларів.
Студії явно розбалувалися останнім часом небаченими успіхами малобюджетних страшилок. Замість цього адаптація книги майстра жахів, «самого» Стівена Кінга, дебютувала на внутрішньому ринку з усього 14,1 мільйона доларів аж із 3855 екранів.
Окрім того, «Доктор Сон» був досить сонним за кордоном, де заробив усього 13,1 мільйона доларів у цілих 68 країнах, де він зібрав усього 20 мільйонів і довів глобальний свій збір до скромних 34,1 мільйона доларів.
«Гра з вогнем» (Playing with Fire) з третім місцем в Америці зібрала приблизно 12,8 мільйона доларів з 3125 екранів. А в іншому світі картина зібрала 2,5 мільйона доларів у перших 10 країнах на загальну суму глобальних зборів у 15,3 мільйона доларів.
Четверте місце. «Різдво на двох» (Last Christmas) дебютувало на низькій планці очікувань з $11,6 мільйонами з 3448 екранах. Фільм дебютував у 10 зарубіжних країнах з 3,1 мільйона доларів. При загальносвітовому старті в 14,7 мільйона.
«Термінатор: Темні долі» потрапив до п’ятірки лідерів з 10,8 млн доларів в Північній Америці.