Саморозвиток: 10 фільмів для духовних шукачів

Фільми, перегляд яких можна порівняти з медитацією. Після їх перегляду відчуваєш себе оновленим. Це кіно, яке відкриває нові горизонти свідомості. Та дарує глядачам абсолютно нові виміри.

Самсара (2011)

Цей фільм — своєрідна подорож по різних куточках Землі. Глядач пронесеться через всі континенти, побувавши в більш ніж двадцяти країнах.

Примхи природи, промислові катастрофи, місця, в яких час застиг на століття, яскраві контрасти і вражаючі краси — все це обличчя сучасного світу, таким, як ми його знаємо.

Фільм є логічним продовженням попередніх картин режисера Рона Фріке- «Хроноса» і «Бараки», розвиваючи тему дослідження взаємовідносин людства і вічності.

Древо життя (2011)

Фільм «Древо життя», що став справжнім відкриттям в Каннах і завоював там «Золоту пальмову гілку», розглядає не тільки проблеми однієї людини, але і всієї нашої сучасної цивілізації.

Сюжет розвивається навколо життя хлопчика на ім’я Джек. Він один із трьох братів. Спочатку Джеку світ представляється дивним, наповненим любов’ю матері і турботою батька.

Але з часом він розуміє, що життя – штука складна. І стикається з болем, зі стражданнями і прикрістю близьких йому людей, зі смертю.

Попіл і сніг (2005)

Грегорі Кольберт вирішив на час розпрощатися з суєтою цивілізації і відправитися до першоджерела життя – до дикої природи. І вирушив у добровільне пустельництво, прихопивши з собою лише свою улюблену фотокамеру і кілька кредитних карток

За наступні 13 років свого імпровізованого вигнання, фотограф обійшов майже половину світу, досягнувши найвіддаленіших куточків планети.

«Весна, літо, осінь, зима… і знову весна» (2003)

Історія починається навесні: мудрий вчитель виховує маленького хлопчика, намагається навчити його любити людей, країну, природу. І хоча старець передбачає майбутні події, попередити їх він не може.

Життя триває. Хлопчик стає юнаком, потім зрілим чоловіком. Дитяча жорстокість росте разом з ним і виявляє себе в зрілості. Вчинивши вбивство, він опиняється у в’язниці.

Тільки зазнавши там важкого життя, чоловік перетворюється на мудреця, вихователя. І настає нова весна.

Андрій Рубльов (1966)

Відома історична кінострічка режисера Андрія Тарковського була удостоєна декількох міжнародних кінопремій, у тому числі — Приза ФІПРЕССІ на Каннському кінофестивалі у 1969 році.

У фільмі показано життя Русі XV століття, яку побачив мандрівний монах Рубльов, російський іконописець, з 1400 по 1423 рік.

Створенню фільму передувала довга і копітка праця вивчення документів з архівів далекого початку 15 століття. Тарковському вистачило сміливості в межах утисків тогочасної цензури звернутися до життєпису церковного художника і затвердити на головну роль невідомого провінційного актора — Анатолія Солоніцина.

Капітан Фантастік (2016)

Головний герой фільму, колишній хіпі, а нині глава сім’ї, в якій ростуть шестеро дітей, в якості місця проживання вибрав ліс. Діти Бена ніколи не були в місті. Вони не бачили інших людей, не знають, яка на смак кола і содова.

Зате вони відмінно розбираються в науках і володіють декількома мовами. Мати з батьком придумали власну методику виховання і навчання своїх дітей, що приносить реальні результати. Але одного разу ідилії прийшов кінець.

Тепер я йду у дику далечінь (2007)

Фільм розповідає реальну історію мандрівника Крістофера Маккендлесса. Цей юнак з вельми забезпеченої сім’ї, відкинув матеріальні цінності сучасного суспільства, роздав всі свої гроші на доброчинність, а сам зробився волоцюгою.

Впродовж двох років з 1990 по 1992 рік під ім’ям Олександр Суперволоцюга він мандрував Штатами і Мексикою. Він підпрацьовував на випадкових роботах, поки, нарешті, не опинився на Алясці.

Тут він зробив останній акт самозречення, оселившись у суворій пустельній місцевості в старому шкільному автобусі.

Маленький Будда (1993)

Група буддистських ченців під проводом Лами Норбу шукає реінкарнацію його вчителя Лами Дордже. Він знаходить трьох дітей, які можливо є перетворенням цього вчителя.

Хлопчик Джесса Конрада з Сіетла, безпритульний з Катманду і дівчинку зі знатної індійської сім’ї. Разом вони відправляються в Бутан, де діти повинні піддатися випробуванню. Так вони з’ясують, хто з них є істинною реінкарнацією.

Мирний воїн (2006)

Ден Мілмен – талановитий гімнаст коледжу, який мріє про виступ на Олімпійських іграх. У нього є все: нагороди, друзі по команді, дівчата і відчайдушні вечірки.

Світ Дена перевертається з ніг на голову, коли він зустрічає загадкового незнайомця на ім’я Сократ. Після серйозної травми, за допомогою Сократа і ефемерної молодої дівчини на ім’я Джой, Ден розуміє, що йому багато чого ще доведеться навчитися.

Пристрасті Христові (2004)

Фільм-проба детально відтворити останні 24 години земного життя Ісуса Христа. Дія починається в саду Гетсиманському, куди Ісус прийшов помолитися після Таємної вечері.

Актори у фільмі розмовляють арамейською мовою чи латиною, оскільки Мел Гібсон вважав, що всі й так знають, про що йдеться. Все ж його вмовили додати субтитри.

Фільм викликав шквал критики, в якій Мела Гібсона звинувачували в антисемітизмі. Попри це «Страсті Христові» зібрали в прокаті понад 600 млн доларів.

ЧИТАТИ ЩЕ

Найкращі детективні серіали: Топ-20

Детективні серіали вже давно підкорили серця мільйонів глядачів. Заплутані сюжети, харизматичні герої та інтригуючі злочини, які змушують тримати глядача в напрузі до останньої хвилини. У...

Російсько-українська війна: найкращі фільми, які варто переглянути

Війна, що триває з 2014 року, стала джерелом натхнення для багатьох режисерів, які прагнули донести до світу правду про трагедії, героїзм і людські долі на...

Дональд Трамп: Найкращі фільми з новим президентом США

До того, як Дональд Трамп став президентом США, і задовго до того, як він набув статусу однієї з найсуперечливіших персон планети, його часто можна було...

Тімоті Шаламе: найкращі 10 фільмів актора

Тімоті Шаламе – один із найяскравіших акторів свого покоління, чиї ролі вражають глибиною та емоційністю. Від масштабних фантастичних епопей до тонких драм та комедій –...