Повномасштабне вторгнення росії в Україну змусило багатьох вступити в лави ЗСУ. Багато хто вперше в житті взяв до рук зброю, не маючи за плечима ніякого військового досвіду. Щоби полегшити адаптацію до суворого армійського життя ми зібрали поради досвідчених бійців, що підказали, як морально, фізично та інтелектуально підготуватися до роботи на фронті.
Перед тим, як вдаватися в деталі та починати грунтовну підготовку, зрозумійте головне: ви не повинні думати “я повинен”, ви повинні задуматися “чи зможу я”. Пам’ятайте, що вам не повинно бути соромно за те, що ви не на війні: у кожного з нас свої призначення в цьому житті й кожен повинен бути на своєму місці.
Військовий психолог Спартак Субота детально розповів про всі основні фактори, що впливають на поведінку в екстремальних фронтових умовах. Приїзд на лінію зіткнення розділяє життя кожного на «до» і «після». Про те, яким ви можете стати «після» і розповів психолог:
Ще до того, як взяти в руки зброю, треба визначити для себе, яка військова спеціальність вам найбільше підходить. Армія – це держава в державі, і в ній потрібні майже всі існуючі професії. Наприклад, якщо ви здібний електрик або досвідчений зварювальник, чи вмієте добре готувати їжу або розбираєтеся в документах і юридичних питаннях, то ви принесете надзвичайну користь армії –займаючись саме своєю роботою, хоч і за час усієї служби не зробите жодного пострілу. Про одну з таких професій, яка не передбачає щоденну роботу зі зброєю, розповідається тут:
Чим би ви не займалися в армії, вам обов’язково треба мати добру фізичну підготовку. Те, як зміцнити себе, показано, наприклад, тут:
Якщо ви поставили собі за ціль бути штурмовиком, розвідником, піхотинцем, снайпером, спецназівцем або обрали будь-яку іншу спеціальність, в результаті якої ваша рука зростеться з автоматом чи гвинтівкою, то вам варто подивитися цей канал (а також безліч інших каналів, у яких розповідають про те, як грамотно поводитися зі зброєю та діляться досвідом ведення реальних боїв):
Дуже важливо всім бійцям хоча би в загальних рисах розбиратися у різних видах озброєння. Адже під час бою може трапитися ситуація, коли ваша особиста зброя вийде з ладу або до неї закінчаться набої, тож вам доведеться продовжувати бій, підхопивши перший ствол, що попаде під руку. Тому чим ширший діапазон озброєння вам буде відомий, тим більше у вас буде шансів вижити. Наприклад, у цьому відео розказується про популярний на фронті кулемет «Браунінг».