Фільми, що перемагали на венеціанському кінофестивалі, які обов’язково варто подивитися.
Сидiв голуб на гiлцi, мiркуючи про буття (2014)
Унікальний психологічний фільм Роя Андерссона являє собою коротенькі уривки і замальовки з життя різних людей. Невдачливі комівояжери на ім’я Сем і Джонатан займаються продажем всяких дивовижних і непотрібних штучок.
Вони відчайдушно намагаються всучити невдалим покупцям вампірські ікла, маски і мішечки зі сміхом, пояснюючи це тим, що хочуть подарувати людям веселощі. Хлопці подорожують по світу і систематично стають свідками найрізноманітніших і незвичайних ситуацій, які допомагають зрозуміти всю красу і хиткість цього світу і те, що дійсно важливо та цінно.
«Рік спокійного сонця» (1985)
Одна з кращих робіт Кшиштофа Зануссі, тонка, розумна, але трохи сумна, як післявоєнна польська осінь, на тлі якої прибиваються один до одного далеко не юні чоловік і жінка.
Закінчилася війна, Польщу звільнили від німців, американець Норман прибуває в країну для розслідування злочинів воєнного часу. Тут він зустрічає сорокарічну польку Емілію і вона звертається до Нормана за допомогою. Спільна справа зближує двох людей, американець відчуває щиру симпатію до доброї, чарівної польці, зворушливо піклується про неї. Їх любов зароджується поступово, але щастя виявляється не довгим.
«Три кольори: Синій» (1993)
Фільм входить в трилогію, де кожна картина в філософській манері ілюструє один з девізів Франції. Синій – перший колір на прапорі республіки, що символізує свободу.
Жюлі Віньон-де Курси разом з чоловіком і дочкою потрапляє в аварію. Жінці вдається вижити. Важко переживаючи втрату сім’ї, Жюлі довго оговтується від фізичних травм. Її психічний стан також плачевний, в момент відчаю вона навіть думає про суїцид.
Подолавши першу хвилю кризи, героїня намагається відмовитися від минулого, знайти якусь свободу від речей і спогадів. Вона селиться в паризьких апартаментах і зводить спілкування з людьми до мінімуму. Однак колишні зв’язки і таємниці поступово дають про себе знати.
«Коло» (2000)
Фільм режисера Джафара Панахі побудований на невеликих оповіданнях з повсякденного життя сучасних перських жінок, які відчувають на собі дискримінацію за статевою ознакою.
Одна з них дізнається, що її дочка народила дівчинку, і боїться за майбутнє своєї сім’ї; інша тільки що вийшла з в’язниці і у неї немає грошей на квиток в рідне село, та до того ж подорож без супроводу чоловіка може погано закінчитися. Всі історії перетинаються, але лише в невеликих деталях, тим самим утворюючи коло.
«Повернення» (2003)
Перша режисерська робота Андрія Звягінцева розповідає про загадкову подорож дивного чоловіка і його двох синів-підлітків, які його до цього ніколи не бачили. Ваня і Андрій, скільки себе пам’ятають, жили з мамою, яка розповіла їм одного разу, що їх батько льотчик.
Але в один звичайний понеділок тато з’являється у них в будинку і забирає братів в похід до невеликого острова посеред лісового озера. Хлопчики не розуміють, що відбувається, але сліпо йдуть за чоловіком, знайомим лише по старій фотографії.
Горбата гора (2005)
Американська мелодрама режисера Енга Лі про любовний зв’язок двох ковбоїв, що вважається «першим в історії кіно гей-вестерном». В основу сценарію ліг однойменний роман письменниці Енні Пру.
Дії фільму розгортаються на тлі прекрасних просторів штату Вайомінг. Помічник власника ранчо і ковбой родео випадково зустрілися, розуміють, що вони навіть не уявляють собі подальше життя один без одного. У фільмі відбувається легке переплетення ніжних і в той же час романтичних доль головних учасників.
Порочний зв’язок (2007)
Фільм оповідає про події, які почалися в Шанхаї. Період Другої світової війни, люди занурені в нервові переживання. Ніхто не знає, чим закінчиться протистояння. Одна сімейна пара приймала в гості подругу дружини. Здавалося б люди повинні думати про порятунок людства, але ось головний герой не може відвернути свою увагу від дівчини, яка прийшла до них в гості.
Ні різниця у віці, ні те, що це близький друг його дружини, нічого не може вплинути на фатальну пристрасть. Між ними вже виникла іскра. Ось тільки коханка не така вже проста, у неї свої плани на майбутнє. Чим далі, тим глибше герой потрапляє в розставлені дамою сіті.
Реслер (2008)
Картина розповідає про кризу особистості колишньої зірки реслінгу Ренді Робінсона. Події фільму розгортаються на початку 21 століття, через двадцять років після початку сходження головного героя в вершині слави. З віком Ренді Робінсон втрачає колишню популярність, перетворюючись поступово в рядового рестлера, отримуючи копійчані гонорари за проведені бої.
Він орендує старенький трейлер, за який ось уже кілька місяців нічого не виплачує. Перебивається випадковими підробітками, перетягує мішки на складі. Після чергового бою Ренді відчуває дивне нездужання. Лікарі повідомляють йому трагічну новину: останній бій може виявитися для нього вирішальним.
Ліван (2009)
У центрі картини «Ліван» знаходиться танковий екіпаж, членам якого була поставлена задача – забезпечити вогневе прикриття піхотинцям і зачистити місто від сил противника.
Але проста, на перший погляд, місія дуже скоро перетворюється на справжнє пекло. Прямо на очах фактично замурованих в броньованій машині танкістів один за одним гинуть їхні товариші. Давно втративши контроль над ситуацією і підкоряючись лише інстинкту самозбереження, хлопці відчайдушно намагаються не втратити себе, опинившись в самому пеклі жахливої і незрозумілої бійні.
П’єта (2012)
Самотній 30 річний Кан До, що характеризується жорстокістю і холоднокровністю живе тим, що вибиває гроші будь-якими способами у боржників свого боса. Але, одного разу, однією з його жертв повинна була стати жінка, і все б пішло як зазвичай, якби вона не заявила, що вона його мати.
Він вирішує не забирати у цій загадкової жінки останній шматочок хліба. Вона починає дарувати Кан До материнську любов, ту якої у нього ніколи не було. У Кан До спалахують глибокі почуття, розкривається світлість душі. Мати і син повертають втрачені моменти. Це триває до того моменту, коли жінка раптом не зникає.