Видання Huffington Post опублікувало список шести знакових жінок-режисерів. Як відзначають укладачі списку, саме ці жінки проторували стежки у своїй професії, яку багато хто до сих пір вважає не жіночою справою.
Елізабет Чай Васархелі
Її дебютний документальний фільм «Нормальне життя» у 2003 році отримав гран-прі на кінофестивалі Tribeca. Друга режисерська робота Елізабет «Юссу Н’Дур» завоювала безліч нагород у різних країнах. А її нова картина 2015 року «Міру» була удостоєна призу глядацьких симпатій на Sundance і цілого ряду номінацій на інших кінофорумах.
Таким чином, Чай Васархелі неодноразово підтвердила своє звання однієї з головних жінок-режисерів у сучасній документалістиці.
Джейн Кемпіон
Після декількох короткометражних робіт, удостоєних високих нагород, і пари телепроектів, у 1989 році Кемпіон випускає свій повнометражний дебют «Душка», який також отримує схвальні відгуки критиків. Найбільш популярний її фільм – «Піаніно», у 1993 році тріумфував у Каннах.
У нинішньому десятилітті вона зменшила творчий темп і випустила лише один міні-серіал «Вершина озера».
Софія Коппола
Софія стала лише третьою в історії жінкою-режисером, що номінувалася на «Оскар» за кращу режисуру. Приводом став фільм «Труднощі перекладу», який в результаті приніс тільки статуетку за кращий оригінальний сценарій.
Але починалася її кінокар’єра геть не багатообіцяюче. Перші її нагороди – це дві «Золоті малини», а потім, через дев’ять років – ще дві номінації на цю ж антипремію.
Це вже потім вона зняла «Дів-самовбивць», заявивши про свій унікальний авторський стиль, який з часом кристалізувався в «Десь» і «Марії-Антуанетти».
Ава Дюверней
Вперше вона звернула на себе увагу критиків після виходу на екрани серіалу «Скандал». Ну, а в званні однієї з найпомітніших жінок-режисерів вона закріпилася після драми «Сельма», за яку номінувалася на «Золотий глобус».
Ненсі Маєрс
Автор таких стрічок, як «Чого хочуть жінки», «Відпустка за обміном» і багатьох інших популярних мелодрам – Майерс вже давно носить неофіційний статус «Королеви ромкомів».
Успіх її минулорічної комедії «Стажер» став одним із вагомих аргументів у гендерних суперечках у Голлівуді. Ця картина зайвий раз довела, що жінки мають повне право займати режисерське крісло нарівні з чоловіками.
Кетрін Бігелоу
У 2010 році вона стала першою в історії жінкою, що удостоїлася «Оскара» за кращу режисуру. Цю нагороду їй принесла стрічка «Повелитель бурі», яка також отримала і статуетку за кращий фільм.
Свій високий професійний рівень Кетрін довела і в наступній своїй картині «Ціль номер один», яка також номінувалася на нагороди Американської кіноакадемії. Її нова режисерська робота обіцяє вийти наступного року.