Десятка фільмів, в яких Бейл не тільки показав своє вміння стрімко худнути і набирати вагу, а й зіграв свої ролі, що найбільш запам’ятовуються. Крістіану Бейл почав зніматися ще в дитинстві і на сьогоднішній день у його фільмографії вже понад 50 стрічок. Завдяки тому, що Бейл від початку своєї кар’єри дуже скрупульозно вибирав ролі, картини з його участю ставали гучними блокбастерами і збирали сотні премій. cutinsight.com відібрав десятку фільмів, які не лише набули величезного успіху, а й змінили життя самого актора.
“Імперія сонця” (1987)
Мама Крістіана Бейла була цирковою артисткою, а обидва діди – акторами. І це визначило долю майбутньої зірки Голлівуду. Ще в ранні роки Бейл знявся в рекламі, виконав пару ролей у театрі та зіграв у кількох маловідомих фільмах. А першою масштабною картиною у кар’єрі молодого актора стала драма Стівена Спілберга “Імперія сонця”, у якій 13-річному Бейлу доручили головну роль.
Події стрічки розгортаються 1941 року в Китаї. Під час бойових дій хлопчик втрачає батьків і залишається зовсім один. Йому доводиться самостійно добувати їжу, захищатися від ворогів та шукати нічліг серед розрухи. Незважаючи на нескінченні поневіряння та знущання хлопець намагається зберегти гідність та дух.
Ця роль принесла Бейлу цілу низку нагород. Однак слава стала величезним тягарем для хлопця. Велику увагу громадськості до юної зірки настільки пригнічувало Крістіана, що тоді він навіть задумався про те, щоб більше не зніматися.
“Портрет леді” (1996)
Після “Імперії сонця” Крістіану почали активно пропонувати ролі сильних та амбітних хлопчиків. А одну із перших дорослих ролей Бейлу подарувала саме драма Джейн Кемпіон “Портрет леді”.
Стрічка розповідає про молоду та наївну дівчину Ізабель Арчер. Їй маніпулює жорстокий Гілберт Осмонд. Крістіан Бейл грає в цій картині хлопця, який намагається приголомшити головну героїню.
“Американський психопат” (2000)
Це був перший фільм, для якого Бейл провів величезну роботу над своїм тілом. Перед зйомками артист 42 дні інтенсивно займався у спортзалі та дотримувався суворої дієти, щоб довести свою фігуру до досконалості.
У цій картині Бейл перетворюється на ефектного парубка на ім’я Патрік Бейтман, який у всьому намагається бути кращим. Він ретельно стежить за здоров’ям, одягається за останньою модою та обертається в елітарних колах. Проте періодично у головному герої прокидається пристрасть до насильства. Першим у списку його імпульсивних та безглуздих вбивств стає бездомний, якого він випадково зустрів на вулиці.
“Еквілібріум” (2002)
Яким би жорстоким не був герой Бейла в “Американському психопаті”, а найкривавішою роллю актора став клірик Джон Престон з “Еквілібріума”. У цій стрічці він убив 118 людей. Крім того, у цій стрічці актор здійснив більше трюків, ніж у будь-якій іншій своїй картині.
Фільм розповідає про вигадане місто-держава Лібрії, мешканцям якої заборонено відчувати будь-які почуття. Щоб втратити емоції, люди приймають спеціальний препарат. Крім того, керівництво міста створює підрозділ особливих службовців, які розшукують і знищують сховища культурної спадщини людства. Джон Престон є одним із найкращих співробітників цього підрозділу. Але одного разу система починає працювати проти нього.
“Машиніст” (2004)
Заради ролі у цій драмі актор схуд на 28 кг. Його приклад увійшов в історію кіно, як один із найрадикальніших методів підготовки до зйомок у фільмі.
Так сильно схуднути Бейлу довелося, щоб зіграти хлопця Тревора Резніка, який вже майже цілий рік не спить і не їсть. Через таке виснаження головний герой стрічки почав балансувати на межі сну та реальності. Тому Тревор перестав відрізняти лякаючі галюцинації від щоденного життя.
“Бетмен: Початок” (2005)
Буквально через шість тижнів після зйомок у “Машиністі” худий Бейл планував пройти проби на роль Бетмена. Для цього артистові потрібно було прискореними темпами збільшити м’язову масу. “Після “Машиніста” мене запевняли, що я не зможу багато їсти. Нічого подібного! Мій шлунок був просто бездонною криницею!” – Згадував артист.
В результаті актор отримав наймасштабнішу в своїй кар’єрі роль Людини-кажана. Крім того, він здійснив маленьку революцію в популярному кіно, зігравши найлюдянішого і найреалістичнішого на той момент супергероя.
Після приголомшливого успіху блокбастера “Бетмен: Початок” вийшло ще дві частини цієї франшизи. Крім того, Бейл зіграв і в ще одній знаковій стрічці Крістофера Нолана “Престиж”.
“Рятівний світанок” (2006)
З самого початку акторської кар’єри Бейл намагався зніматися тільки у видатних режисерів. Крім вищезгаданих фільмів Спілберга, Нолана та Кемпіон актор також з’явився у картинах Рідлі Скотта (“Вихід: Царі та боги”), Кеннета Брани (“Генріх V”), Терренса Маліка (“Лицар кубків”), Тода Хейнса (“Мене там немає “), Чжана Імоу (“Квіти війни”) та інших майстрів. В одному ряду з цими великими іменами став і Вернер Херцог, у якого Бейл знявся у фільмі “Рятівний світанок”.
У центрі сюжету фільму знаходиться пілот ВМС США Дітер Денглер, який потрапив у полон під час В’єтнамської війни. Він намагається втекти, проте вижити на волі виявляється ще важче, адже від джунглів варто чекати не менше небезпек, ніж ворога.
“Боєць” (2010)
Бейл завжди прагнув грати у фільмах головні ролі. І в найяскравіших стрічках за його участю він отримував місце протагоніста. Проте найпрестижніші нагороди за всю свою кар’єру він завоював завдяки ролі другого плану, яку зіграв у боксерській драмі “Боєць”. За цю стрічку артиста нагородили “Золотим глобусом” та “Оскаром“.
Картина присвячена молодому боксеру Міккі Уорду, який тренується під керівництвом свого брата Дікі Еклунда. Останній був перспективним спортсменом, однак йому довелося завершити кар’єру через наркотики. Якось у долі Міккі почалася смуга невдач. Він програв вирішальний бій, а його брата ув’язнили. Після цього головний герой вирішив тренуватись самостійно.
“Афера по-американськи” (2013)
Якщо для фільму “Машиніст” Бейл встановив особистий рекорд із схуднення, то “Афера по-американськи” змусила актора набрати 20 зайвих кілограм. “Я їв гори пончиків, купу чизбургерів і взагалі все, до чого міг дістати”, – згадував актор. В результаті пивному животику Бейла присвятили у цій стрічці навіть окремий крупний план.
Ця авантюрна картина присвячена групі шахраїв, які незаконно торгували творами мистецтва. Як з’ясувалося в ході розслідування, у цій злочинній схемі взяли участь кілька чиновників.
“Гра на пониження” (2015)
Цього десятиліття Бейл часто переносив на екрани долі реальних людей. Актор зарекомендував себе чудовим портретистом завдяки таким фільмам, як “Боєць” та “Афера по-американськи”.
А у стрічці “Гра на пониження” Адама Маккея актор зіграв відомого фінансиста Майкла Б’юррі, який став одним із перших, хто передбачив світову фінансову кризу 2008 року. Стрічка докладно показала причини, через які впали купні банки та фондовий ринок. Ще у 2005 році кілька талановитих аналітиків звернули увагу на ненадійні позики, які підточували економіку зсередини. Щоб застрахуватися від кризи, що насувається, ці фінансисти розробили інвестиційну схему, яка на той момент здавалася абсурдною.
А у фільмі Адама Маккея “Влада” Бейл зіграв ще одну реально існуючу людину, 46-го віце-президента США Діка Чейні. Для цієї ролі актор також сильно одужав. За цю картину артист отримав “Золотий глобус”.