Жах ядерної війни заворожує кінематографістів вже понад півстоліття, причому фільми варіюються від документальних до науково-фантастичних. Ми підібрали найкращі фільми про ядерну війну, які описують його якнайточніше.
Фільми про ядерну війну: ТОП кінострічок
Доктор Стрейнджлав
“Доктор Стрейнджлав” – це чорна комедія, що вийшла 1964 року і присвячена холодній війні. Це сатирична пародія на військових та їх роль у міжнародній політиці, а також пародія на ядерну війну.
Кубинський ракетна криза – подія, що сталася у жовтні 1962 року між Сполученими Штатами та Кубою. Напруженість у цей час була високою, оскільки існували розбіжності щодо того, хто має контролювати зброю, що зберігається на території острівної держави (Куби).
Цей фільм сатирично зображує багато речей, включаючи:
- Збройні сили (та їх лідери)
- Комунізм/соціалізм/капіталізм
- Ядерну війну
Військова гра (1966)
Фільм розповідає про ядерну війну, що розгоряється між Сполученими Штатами Америки та Радянським Союзом. Фільм розповість про ядерний удар по Сполучених Штатах Америки, який призводить до їхнього повного руйнування. У фільмі також порушуються деякі інші теми, такі як штучний інтелект та військові стратегії.
Нитки
Нитки – телевізійна драма 1984 року від ВВС, компанія неодноразово знімає фільми про ядерну війну, але цей отримав найкращі оцінки. Сюжет розповість про те, що станеться з Великобританією після ядерної атаки на її великі міста, зокрема, на центральну героїню Рут Беккет (Карен Мігер), яка мешкає у Шеффілді зі своїми батьками та молодшою сестрою. Фільм був побудований на реальних кадрах кінохроніки того періоду, в який він був знятий, у більшості сцен не було акторів, за винятком одного-двох, зайнятих у масових сценах або як закадровий голос, коментуючий події, показані в них (наприклад, диктори на телебаченні).
Система безпеки (1964)
Цю драма про холодну війну було знято компанією Columbia Pictures з режисером Сідні Люметом на чолі. Фільм був заснований на удостоєному нагород романі Юджина Бурдіка та Харві Уїлера про випадкову ядерну війну між Росією та Америкою, яка починається, коли пілот американського бомбардувальника випадково скидає бомбу на московський Кремль під час імітації навчань. Фільм залишається одним із найреалістичніших зображень того, як могла б розвиватися подібна подія.
Атомне кафе (1982)
Цей документальний фільм використовує популярні ЗМІ 1950-х років для вивчення того, як американським громадянам розповідали про підготовку до війни, виживання у разі ядерної атаки і навіть застосування ядерної зброї проти своїх ворогів. Фільм “Атомне кафе” було номіновано на премію “Оскар” у 1982 році.
На березі (1959)
Дія фільму, заснованого на однойменному романі Невіла Шюте 1957 року, відбувається в Мельбурні, де більшість людства була знищена внаслідок ядерної війни між НАТО і Радянським Союзом. Небагатьом людям, що залишилися, загрожує повільна смерть, оскільки радіація від радіоактивних опадів з часом вбиває їх. Цей фільм був перезнятий у 2000 році з Кіфером Сазерлендом та Браяном Брауном у головних ролях.
Наступного дня (1983)
Цей телефільм заснований на тому, що сталося б, якби російські ракети були запущені США в період загострення параної з приводу накопичення ядерної зброї в Європі та Азії. Історія розповідає про групу людей, що живуть у Канзасі, які намагаються вижити після того, як російська атака знищує більшість великих американських міст, але залишає недоторканою більшу частину Середнього Заходу через його віддаленість від великих населених пунктів, таких як Нью-Йорк або Лос-Анджелес. Фільм був показаний на каналі ABC лише за два тижні до 20-ї річниці від дня виходу в ефір фільму.
Фільми про ядерну війну часто знімають і натомість реальних напружених політичних подій. Залишається сподіватися, що такі кіносюжети так і залишаться вигадкою.