Не позаздриш прославленому оскароносному автору «Титаніка» і «Аватара» Джеймсу Камерону. Його нове дітище в якості продюсера і сценариста (режисер Роберт Родрігес) екшен «Аліта: Бойовий ангел» (Alita: Battle Angel) за продовжений вікенд Дня Президентів зібрав усього 41,7 мільйона доларів. З них без «продовженого» тільки 33 мільйони з 3790 екранів. Тож усі президенти і вся президентська рать не допомогли багато грошей зібрать – вибачте за несподівану віршотворчість.
З огляду на це, у цього, на жаль, останнього фільму в якості самостійної студії «20 Століття Фокс», що незабаром поглинається «Діснеєм», був постановочний бюджет у 200 мільйонів доларів, що навіть після податкових послаблень перетворюється в 160-170 мільйонів (не враховуючи величезних витрат на промоушен), результат першого уїк-енду можна назвати майже провальним. Для порівняння, в цей же довгий вікенд минулого року дебютував гучний бойовик «Чорна Пантера» з 242 мільйонами каси, що відкрило картині шлях до більш ніж мільярду касових зборів.
Іноді закордонні збори компенсують північноамериканські провали. Але й тут картина не дуже обнадійлива. У 86 країнах фільм зібрав 56 мільйонів доларів за три дні регулярного вікенду. По Китаю і Японії поки точних даних немає, але відомо, що Камерон буде на офіційній прем’єрі картини в Китаї в понеділок, 18 лютого.
Чи допоможе це успіху картини в цій дуже важливій для Голлівуду країні – подивимося…
Говорячи про Китай, хотілося б на хвилинку відволіктися від нашого скромного північноамериканського (США і Канада спільно) вікенду і розповісти про те, як саме китайські фільми конкурують на світових ринках з Голлівудом. Всього один приклад. За цей самий самий вікенд китайський сай-фай фільм «Блукаюча земля» всього в трьох зарубіжних країнах зібрав 96,6 мільйона доларів, довівши свої загальні збори до 606,8 мільйона доларів.
Може виявитися, що Камерону не доведеться надто сильно засмучуватися. Нагадаю, що останній за рахунком фільм самого Стівена Спілберга Ready Player One стартував у Північній Америці навіть гірше останнього дітища Камерона, але в підсумку по всьому світу зібрав близько півмільярда доларів. До того ж, у Камерноа на підході «Аватар-2». І 3… і 4… і 5. Так, так – Камерон знімає одразу чотири продовження цієї картини.
На другому місці з 25 мільйонами доларів за чотири дні опинився мультик «Лего фільм 2» (The Lego Movie 2: The Second Part). За кордоном ця картина зібрала в цей уїк-енд тільки 12,2 мільйона доларів.
Третє місце дісталося, з несподівано гарним результатом у 17,3 мільйона доларів романтичній комедії. У ній героїня Ребел Вілсон живе в своїй вигаданій романтичній комедії з відповідною назвою «Ну хіба не романтично» (Is not it Romantic). З дня виходу шість днів тому фільм зібрав 23,6 мільйона доларів. Картина вже придбана для показу на стрімінговом сервісі Netflix.
На четвертому місці комедія «Чого хочуть чоловіки» (What Men Want) з 12,6 мільйона доларів зборів.
І замикає п’ятірку хоррор «Щасливого нового дня смерті» (Happy Death Day 2U), що зібрав 11,5 мільйона доларів за чотири дні. За шість днів з дня випуску – 15,2 мільйона.
При бюджеті в 9 мільйонів доларів це виглядає як потенційний касовий бойовик. Або, (ново)українською – хіт.