З 1 по 3 вересня під час міжнародного турне фестиваль «ПОБАЧИТИ УКРАЇНУ: DOCUDAYS UA МАНДРУЄ СВІТОМ» завітає у Мадрид. Покази за участі авторів фільмів проходитимуть у кінотеатрі Cineteca Madrid, що спеціалізується на авторському та документальному кінематографі.
Проект SEE UKRAINE: DOCUDAYS UA ON TOUR – це акція в галузі культурної дипломатії, яку реалізує Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA. У його рамках відбуваються покази документальних фільмів, фотовиставка Олександра Глядєлова, зустрічі з українськими кінематографістами, а також дискусії за участі журналістів та правозахисників. Протягом 2016 року проект SEE UKRAINE: DOCUDAYS UA ON TOUR відвідав Францію, Грецію, Італію та Німеччину. В Іспанїї фестиваль триватиме три дні.
У програмі представлені три призери міжнародних кінофестивалів, які в останні роки відкривали світові українську документалістику.
Фільм «Українські шерифи» Романа Бондарчука, у якому йдеться про чоловіків, що дбають про правопорядок у своєму селі, у 2015 році на Амстердамському міжнародному документальному кінофестивалі отримав Спеціальний приз журі, а у 2016 році був висунутий Україною на премію «Оскар» за найкращий фільм іноземною мовою.
Мистецька стрічка про життя вівчарів українських Карпат «Жива ватра» Остапа Костюка у 2015 році здобула спеціальну нагороду журі Канадського міжнародного фестивалю документального кіно Hot Docs, а також визнана найкращим документальним фільмом 18-го Міжнародного кінофестивалю для дітей та юнацтва Olympia (Греція).
«Головна роль» Сергія Буковського розповідає про життя актриси Ніни Антонової (мами режисера) та труднощі, які доводиться долати жінці, аби реалізувати себе як митця, дружину, матір. У 2017 році стрічка одержала Національну кінопремію «Золота дзиґа», на 8-му Одеському міжнародному кінофестивалі отримала нагороду в номінації «Найкращий європейський документальний фільм». Після показів також відбудуться зустрічі та обговорення фільмів з їх авторами.
Відкриватиме фестиваль класика світового кінематографа – чорно-білий німий «Одинадцятий»(1928) Дзиґи Вертова, у якому йдеться про 1920-ті роки, період індустріалізації в Українській РСР, коли молоде покоління митців вірило в щастя соціалізму, натхненно творило нову міфологію, чим підживлювало радянську пропаганду. Показ стрічки відбудеться в супроводі живої музики у виконанні піаністки Софії Турти та за участі композитора Антона Байбакова, який спеціально створив оригінальний саундтрек для фільму.