8 листопада стартує широкий прокат «польового екшену» Ярослава Ладигіна «Дике поле» за легендарним романом Сергія Жадана «Ворошиловград».
Сюжет фільму Дике поле
В основу сценарію фільму було покладено відомий роман Сергія Жадана «Ворошиловград». Але режисер картини зазначає, що стрічку варто сприймати не як точну екранізацію роману. А, скоріше, як одну з можливих інтерпретацій історії.
За сюжетом, парубок Герман змушений повернутися в своє рідне містечко на Донбасі. Його старший брат зник, і тепер герою належить захистити сімейний бізнес – стару бензоколонку. А разом з нею – друзів дитинства і любов у боротьбі проти тих, хто захоплює шматок за шматком землю, перетворюючи її в кукурудзяні поля і залізницю, яка нікуди не веде.
Виконавці головних ролей
Головні ролі в екранізації зіграють Олег Москаленко, Олексій Горбунов і Руслана Хазіпова. Також у картині зіграли Володимир Ямненко, Георгій Поволоцький, Євгенія Муц, Ігор Портянко та інші.
В епізодичній ролі з’являється сам Сергій Жадан.
Автором сценарію виступила Наталія Ворожбит.
Режисер фільму Дике поле
Режисером виступив Ярослав Лодигін. Ось що він розповів про зйомки: «Ми знімали в неймовірно красивих місцях, і я радий, що наш оператор Сергій Михальчук зміг передати на екрані барвисте і точне зображення Донбасу, саме такого Донбасу і Сходу України, яким його описував Сергій Жадан в книзі, і такого, яким люблю його я і яким його мало хто бачив».
Назва фільму Дике поле
Напочатку фільм мав називатися так само, як і роман-першоджерело. Проте згодом стрічку перейменували на «Дике поле». «Варіант назви «Дике поле» з’явився давно, тому що це парафраз самої історії: «Дике поле» – це і є те місце, територія поза законом, показана в нашому фільмі, – каже продюсер Володимир Яценко. – Ми тестували назву «Ворошиловград». У біль шості людей, які не знають про існування роману, вона викликає асоціації з «совком» або фільмами про війну (типу «Сталінграда»). Це зовсім інші асоціації, ніяк не пов’язані з нашим фільмом».
Режисер фільму додає: «В певний момент настало відчуття, що треба розмежувати книгу і фільм, і ми знайшли назву Дике Поле, розуміючи, що це найбільш ємна характеристика того, що ти відчуваєш, перебуваючи там, – розповів Лодигін. – Адже майже третина України – степова зона, яка історично мала назву Диким полем, так цю територію називали латиною, такий її знали в Середньовіччі, і з таким же відчуттям дикого поля ми живемо і сьогодні. І то, як зараз виглядають ці місця, дух, характер, причини, чому все саме так – точно такі ж, як були в ті часи, коли ця назва тільки з’явилося. Так ми відчули, і зрозуміли, що маємо право сказати: «Так, це – Дике Поле».
Мова фільму Дике поле
Більшість героїв стрічки розмовлятимуть суржиком. Нагадаємо, минулоріч вийшов фільм «Припутні» (2017) Аркадія Непиталюка, де майже всі актори також розмовляють суржиком. Знімати фільм суржиком вирішив режисер Ярослав Лодигін.
Створення фильму Дике поле
Проект «Дике Поле» став переможцем дев’ятого конкурсного відбору кінопроектів Державного агентства України з питань кіно, отримавши підтримку в розмірі 15,49 мільйонів гривень.
Основні зйомки фільму відбулися влітку 2017 року Старобільську (Луганська область). Також частина сцен була знята в Києві.
«Для нас було важливо знімати саме в цих місцях, щоб відчути землю і не збрехати в цій історії. Але іноді ми знімали в таких місцях і при таких обставинах, де, здається, до нас ніхто і ніколи не бував», – розповів Володимир Яценко.
Деякий час існувала ідея створити за мотивами роману міні-серіал з чотирьох-восьми серій. Його дія починалася б у 2014 році в підвалі СБУ, де слідчий намагався з’ясувати, чим займалися герої під час окупації міста.
Реліз фільму Дике поле
Спочатку планувалося, що фільм вийде в широкий український прокат 11 жовтня 2018. Але згодом прем’єру перенесли на 8 листопада 2018 року.
Перед столичною прем’єрою картину покажуть у невеликих містах на Сході України. Серед них буде і Старобільськ, де пройшла основна частина зйомок.