Без жодних сумнівів, уважні глядачі коміксів давно зауважили, що історія створення низки фільмів про Людину-павука досить складна. Майже за двадцять років завдяки різним поглядам та суперечкам між Marvel та Sony було знято вісім фільмів. У цій статті ми вирішили зробити короткий огляд кінострічок, починаючи з найпопулярніших. Звичайно, рейтинг може бути спірним, але все ж таки ми вирішили поділитися ним.
«Людина-павук: повернення додому» (2017)
Перша картина Marvel про людину-павука. Тут Marvel вирішили пропустити історію дядька Бена. Вся увага в картині припала Пітеру Паркеру. Ідеальним кандидатом на головну роль став Том Холланд зі своєю юнацькою чарівністю. Як і всі герої Marvel, Людина-павук живе в одному світі з Тором та Капітаном Америкою. Саме юний герой наодинці намагається перемогти Стерв’ятника, незважаючи на те, що це по плечу лише досвідченим героям.
В даний час, на думку багатьох, “Повернення додому” – найвдаліша картина. Це було доти, доки не вийшов новий, дев’ятий фільм. Шанувальники коміксу шалено прагнуть виходу нового трейлера, а кількість чуток розжарює обстановку до краю. Є вже офіційно підтверджені ролі: доктора Окка зіграє Альфред Моліна, Осборн залишається за Дефо, а Стрейдж тепер стане новим наставником юного павука. Загалом, ми побачимо всіх поганих Marvel в одній картині.
«Людина-павук 2» (2004)
Серед безлічі знятих коміксів «Людина-павук-2» однаково поруч із найуспішнішими фільмами про супергероїв. Тут багато хто буде згоден. Висококласна гра Моліни у цьому фільмі повториться і в новому фільмі «Немає шляху додому». У другому фільмі трилогії грамотно розіграно всі ролі, всі переживання головного героя. У фільмі Пітер Паркер намагається знайти рівновагу між життям звичайного підлітка та славою супергероя з усіма наступними зобов’язаннями. Також неймовірно зворушливо обіграні одкровення Осборна, ідеально виконана підготовка до наступного епізоду. Після безлічі знятих останніми роками фантастичних екшенів спецефекти тих часів можуть здатися смішними і мізерними. У 2004 році це було показником якісного фільму про супергероїв.
«Людина-павук: Через всесвіт» (2018)
Цей фільм Sony вже став одкровенням на спецефекти. Для шанувальників коміксів ця анімація була однозначно успішною своєю візуалізацією. Однак у картині так само дотримується лейтмотив звичної нам Людини-павука. На наш погляд, саме в цьому фільмі Людина-павук має найкрасивіші і неймовірні трюки. Загалом картина вийшла, напевно, найоригінальніша: нестандартний творчий підхід, демонстрація яскравих трюків, незабутніх павукових польотів в одному з найкрасивіших міст – Нью-Йорку. Це просто насолода для очей.
«Людина-павук: Далеко від дому» (2019)
«Вдалині від дому» розповідає нам про мир після відходу Тоні Старка і життя павука в тіні Залізної Людини. Загалом комікс вийшов динамічним і веселим.
«Людина-павук» (2002)
За часів «Блейда» та «Людей Ікс» Людина-павук 2002 року змінила сприйняття супергероя, започаткувала справжню популярність усіх коміксів, яка не вщухає і сьогодні.
«Нова Людина-павук» (2012)
“Нова Людина-павук” – вже новий Пітер Паркер. Гумор та кмітливість відрізняють Гарфілда від старих павучків. Деякі зміни персонажів і акторів започаткували нову історію, яка опосередковано проливає світло на зниклих батьків павука. Цього разу багато глядачів не згодні з вибором Гарфілда на головну роль, та й увесь підлітковий і любовний мотив не всіх влаштував. Незважаючи на це, касові збори були досить високі, щоб творці могли робити далі.
«Нова Людина-павук: Висока напруга» (2014)
Кінострічка «Висока напруга» не дуже вразила шанувальників. Можна сказати, що другий фільм Людина-павук Sony була явно провальною. Однак і тут є свої плюси: адже саме після невдалого перезавантаження Sony почали співпрацювати з Marvel.
“Людина-павук 3: Ворог у відображенні” (2007)
Третій фільм викликав багато критики, оскільки помістив у собі багато негативних персонажів. Тут усе йде наперекосяк: «добрі» персонажі стають «злими», а лиходії вже не ті, що були в першій частині. Навздогін ще й астероїд із Веномом упав павуку на голову. «Ворог у відображенні» – не найвдаліша картина.