«Монахиня» (The Nun) була настільки сильним, що «Шалено багаті азіати», що ставали три вікенди поспіль все багатшими, поступилися цьому жаховичку, що дебютував з 53,5 мільйонами доларів. У свою чергу «Азіати» змістилися на другу сходинку з 13,6 мільйонів доларів зборів у Північній Америці.
Таким чином молитви «Монахині» (читай студії Warner) були почуті. І не тільки тут, у Північній Америці, але і в 60 інших країнах, де картина заробила божественні 77,5 мільйонів доларів, довівши свій дебютний глобальний збір до 131 мільйона доларів.
З області рекордів: «Монахиня» показала другий кращий результат в історії на відкритті у вересні. Без урахування інфляції. Але з огляду на те, що нинішній рекордсмен, теж у жанрі хоррор, «Воно» (It) вийшов на екрани відносно нещодавно, фактор інфляції тут не так важливий. В абсолютних же цифрах «Монахині» до «Воно» далеко – «Воно» дебютувало з феноменальними 123,4 мільйонами доларів «домашніх» зборів.
Цікавий факт: уперше за 25 років велика голлівудська студія, в даному випадку Warner Brothers, зайняла два перших місця за результатами вікенду. І «Монахиня» і «Шалено багаті азіати» виробництва саме цієї студії.
До цього у студії приємний бонус у вигляді четвертого місця за її фільм «Мег: Монстр глибини» (The Meg). Цей, знову ж жаховичок за жанром, продовжує лякати світову глядацьку аудиторію. У Північній Америці доісторична гігантська акула у свій п’ятий вікенд відкусила ще 6 мільйонів, довівши «домашні» збори до 131,6 мільйона доларів. У світовому кінопрокатному океані акула скоро перекусить ласі 500 мільйонів доларів, оскільки вже сьогодні глобальні збори досягли 492 мільйонів доларів.
Якщо пам’ятаєте, у своїх попередніх оглядах я з цікавістю запитував, а як же себе поведуть «Шалено багаті азіати» за межами США і Канади, де успіх цього фільму з акторським складом переважно з акторів азіатського походження – правда не обов’язково з самої Азії – був, як і в самій Америці, під питанням. І ось перші дані по світовому прокату. Цього вікенду в 23 країнах за межами Північної Америки фільм зібрав 5,6 мільйона доларів, довівши загальний збір за кордоном до 28,5 мільйонів, а глобальний до 164,7 мільйона доларів. Для фільму зі скромним постановочним бюджетом в 30 мільйонів доларів це вже більш ніж хороше досягнення.
І цей результат, мабуть, виправдовує небажання автора книги, за якою фільм поставлений, «проданої» на корені стрімінгової платфоми Netflix, яка пропонувала письменнику великі гроші. Можливо, він вважав за краще світового показу і розголосу навіть більшу суму за права, ніж запропонувала студія Warner.
Цікаво буде подивитися, скільки картина отримає в Китаї, якщо і коли вона там вийде на екран? Говорячи про Китай, потрібно відзначити, що за перші свої 10 днів прокату в цій країні бойовик Тома Круза «Місія нездійсненна: Фоллаут» заробив непогані, хоча і не сенсаційні, 37,7 мільйона доларів. З цим результатом фільм подолав рубіж у 700 мільйонів доларів світових зборів і тепер вони склали 726,6 мільйона доларів.
На закінчення буде правильним назвати і володаря третього місця за результатами вікенду. Це драматичний екшн «Багряна м’ята» (Peppermint), з Дженніфер Гарнер в головній ролі, який у свій дебют зібрав у «домашньому» прокаті 13,3 мільйона доларів. Менше навіть, ніж четвертий вікенд «Багатих азіатів».