Безглютенові продукти: кому і навіщо потрібна нова дієта

Безглютенові продукти здатні стати справжнім порятунком для тих, хто страждає від такого захворювання, як целіакія. Аналогічно вони впливають на тих, хто не переносить клейковину. Якщо фахівці рекомендують дотримуватися такої системи живлення, то важливо насамперед обмежити перелік тих продуктів, які містять глютен. Це хліб, макарони, ковбасні вироби, консервовані продукти, солодке та інше. А головне – урізноманітнити свій раціон їжею, яка не містить глютен.

Безглютенові продукти: список
цільнозернові культури;
свіжі овочі та фрукти;
бобові;
горіхи та насіння;
м’ясо;
птах;
риба;
морепродукти;
соєві продукти у традиційному виконанні;
молочні вироби;
жири та олії;
напої різного типу, включаючи лимонад, алкоголь, каву, кавові напої та чай.

В обов’язковому порядку перевірка на глютен проводиться для перероблених фруктів, консервантів, сухофруктів, м’ясних та рибних виробів промислового призначення. Серед напоїв забороненими вважаються ель та пиво, приготовлені із зерен, у складі яких є глютен. Також про наявність останнього свідчить модифікований харчовий крохмаль, солод та його похідні: оцет, сироп, екстракт, стабілізатор глютену, соєвий соус або теріяки, компоненти на основі пшениці, емульгатори.

Що кажуть фахівці з приводу безглютенової дієти

Доказова медицина має свою думку щодо безглютенової дієти. На даний момент будь-яких наукових досліджень, завдяки яким можна зрозуміти, що харчуватися без глютена краще, ніж із ним, не існує. Понад те, окремі вчені припускають, що позитивні моменти пояснюються ефектом плацебо.

На особливу увагу заслуговує також думка спортсменів, які стверджують, що результативність їх допомогли збільшити саме безглютенові продукти. Дослідження з велосипедистами продемонстрували, що продуктивність особливо не підвищилася. Встановити непереносимість глютена дозволяють лабораторні аналізи та діагноз, підтверджений лікарем. У будь-якому випадку медичний контроль потрібен в обов’язковому порядку. Як альтернативу можна використовувати консультацію дієтолога.

Люди, які страждають на аутоімунні захворювання або діабет, в першу чергу, повинні радитися з лікарем, і тільки після цього змінювати будь-які звички в раціоні. Існує маса захворювань, при яких показаний індивідуальний дієтичний стіл, що виключає солоне, смажене, солодке або продукти, що містять лактозу. Саме безглютенова дієта у подібному випадку виявляється досить зручною для того, щоб зберегти спрямованість на тренд правильного харчування.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

50 цікавих фактів про все на світі

Найкращі пейзажні фото 2021 року

Поглянь на світ за новим: Дотепна географія

ЧИТАТИ ЩЕ

Книги про моду: Як література впливає на стиль

Мода і література завжди йшли поруч, адже книги здатні не лише розповідати історії, а й формувати стиль та смаки своїх читачів. Здавна літературні твори ставали...

Ламінат: поради щодо вибору і догляду

Ламінат на підлогу сьогодні став головним конкурентом паркету і паркетної дошки. Останнім часом завдяки новітнім технологіям у сфері будівельних матеріалів багато хто віддає перевагу саме...

Як вибрати робочі зошити для 7 класу: поради та рекомендації

Вибір робочого зошита для 7 класу — Завдання не з простих. У цьому віці школярі починають глибше занурюватися в навчання та стикаються з новими предметами....