«Американська пастораль» – екранізація однойменного роману відомого американського письменника Філіпа Рота, за який він був удостоєний Пулітцерівської премії. Роман Фі ліпа Рота – це міркування про історію Америки, про расові тертя, політичну кризу 60-х років минулого століття, багато інших питань, актуальних для того часу.
Головний герой фільму «Американська пастораль» – Сеймур на прізвисько Швед, роль якого виконує відомий шотландський актор Юен МакГрегор. Дитинство Сеймура можна назвати щасливим. Його батьки мали свій бізнес, змогли добре заробити. Безтурботне майбутнє Сеймуру було забезпечено. У школі він був справжньою зіркою, користувався популярністю серед протилежної статі, подавав великі надії в спорті. По закінченню школи, як і всі його однолітки, Сеймур пішов служити в армію. Повернувшись з армії, він отримав в подарунок від батьків невелику фабрику, одружився на першій красуні міста – Дон (Дженніфер Коннелі). Незабаром у них з’явилася дочка – Меррі (Дакота Фаннінг). Вони переїхали в великий старовинний особняк. Здається, що у головного героя є все – фабрика, що приносить стабільний дохід, красуня-дружина і дочка. Його мрія – заробити невеликий капітал для своїх спадкоємців і жити тихим розміреним життям до самої старості.
Однак його планам не судилося збутися. З приходом 60-х років і В’єтнамської війни значна частина суспільства піддається внутрішнім конфліктам. Люди просто не розуміють, чому чоловіки і сини простих людей повинні відправлятися на вірну смерть. Крім того, його 16-річна дочка Меррі втікає з дому, вирішивши стати на шлях політичного терору, таким чином, протестуючи проти правлячої політичної системи. В результаті юна дівчина стає головною підозрюваною в теракті, який спричинив людські жертви. Вона раптово зникає з міста, ніхто не знає, де вона. Сеймур впав у відчай, докладає всіх зусиль, щоб знайти Меррі і довести її невинність. Однак дізнаючись деякі факти про Меррі, у Сеймура не залишається сумнівів, що вона дійсно причетна до вибуху.
Фільм «Американська пастораль» – це режисерський дебют Евана МакГрегора. Стрічка оповідає вона про шкоду тероризму, про непрості стосунки батька і дочки, про те, як в одну мить життя може розділитися на «до» і «після».