Кіно – це в першу і головну чергу явище зорове. Візуальну мову, створюваний фільмом, повинен бути унікальним, таким, що запам’ятовується і видавати аудиторії інформацію, що виходить за рамки простої передачі того, що відбувається. Кращі кінематографісти творять в своїх роботах унікальні світи, які відрізняють їх від інших. Фільми в цьому списку прагнуть зробити кожен свій кадр шедевром, і залишаються з глядачами ще довгий час після перегляду.
Легенда (1986, Рідлі Скотт)
Світло і темрява, добро і зло тут зображуються без компромісів. Грим, костюми, декорації і реквізит створені з великою увагою до деталей, що оживляє світ ще більше. Чи можна назвати фільм “Легенда” шедевром? Ні в якому разі, але це прекрасне фентезі.
Таксидермія (2006, Дьордь Пальфі)
Центральна тема цієї історії – тіла тварин і людей, і їх тут буде більш ніж достатньо: виснажених, набитих їжею або набиванням для таксидермії. Хоча все це і приправлено чорним гумором, оповідання і візуальний стиль надає витончений, пронизливий ефект.
Темне місто (1998, Алекс Пройас)
Цей фільм-сновидіння тче власну реальність за допомогою винахідливо продуманого реквізиту і кольорокорекції всього фільму в липкий, болючий зелений колір, що допомагає задати його моторошне настрій.
https://youtu.be/_Fu1ykISv-Y
Дивний колір сліз твого тіла (2013, Даріо Ардженто)
Це полубредовом історія пошуку чоловіком своєї зниклої дружини. Дія відбувається в незвичайному будинку в стилі ар-нуво, що створює кричущий контраст з боді-хоррором, що відбувається в його інтер’єрах.
https://youtu.be/QJ1E4A4hWSQ
Казки Гофмана (1951, Майкл Пауелл і Емерік Прессбургер)
Це пишно-кінематографічна версія опусу Жака Оффенбаха 1881 року і прекрасний спосіб долучитися до опери для тих, хто в ній новачок, або ж спосіб замінити її. Мартін Скорсезе красномовно заявив, що це кіно, де “хореографія камери складена під музику”.
Таємне життя (2019, Терренс Малік)
Якимось чином цей фільм перетворює повсякденні моменти в майже релігійну красу. Малик трепетно ставиться до кожного кадру, будь то утилітаристської архітектура в’язниці, дебелість сільського життя, інтимний сімейний момент.
Я – Куба (1964, Михайло Калатозов)
Фільм готувався до випуску під час кубинської ракетної кризи, силами радянсько-кубинських кіноробів і з залученням значних ресурсів, що дозволили втілити його інноваційний стиль.
Іванове дитинство (1962, Андрій Тарковський)
“Іванове дитинство” показує глядачам красу природи і людини на контрасті з жахами війни. Як сказав генерал Шерман, “війна – це пекло”, і Тарковський хоче, щоб всі, хто подивиться “Іванове дитинство”, усвідомили це.
https://youtu.be/_lvR0BFzJfk
Процес (1962, Орсон Уеллс)
У фільмі, заснованому на однойменному романі Франца Кафки, розповідається історія Йозефа К., який безуспішно намагається з’ясувати, в якому злочині його звинувачують.
Хай живе Мексика! (1931, Сергій Ейзенштейн)
Глибокий фокус, яскраве сонячне світло і творчий підхід до кожного кадру дозволяють зіставити об’єкти і людей в них так, щоб звичайне виглядало незвичайним.