10 документальних фільмів, що міняють світогляд

Документальні фільми мають на меті змінювати світогляд людей, шокувати їх правдою, та робити нас розумнішими ніж ми були до перегляду. А оскільки ціллю документальних фільмів не стають мільйони доларів, то і дорогих акторів, спецефектів і переглядів в кінотеатрах від них не варто очікувати. 

«Океани» (2009)

Фільм демонструє могутність підводного світу, справжню красу мовчазних океанів, розкутість і витонченість їхніх мешканців. Картина знімалась біль ше чотирьох років в 54 таємничих куточках нашої планети. «Це фільм, яких мало. Справжній шедевр », – кажуть критики.

Стрічка створена за допомогою новітніх розробок і революційних технологій. А оригінальний авторський підхід допомагає глядачу залишається один на один зі своїми думками і абстрагуватися від суєти.

«Незалежна гра: кіно» (2012)

Навіть якщо ви не грали в Super Meat Boy, PAX East, Fez і Braid або взагалі не граєте в комп’ютерні ігри, цей фільм все одно захопить вас.

Адже він розповідає про чотирьох розробників комп’ютерних ігор, які мріяли створити нестандартний, але по-справжньому успішний продукт. Це історія справжнього творця, який мріє створити шедевр.

Створюючи вбивцю (2015)

На зйомки американського детективного серіалу автори витратили більше 10-ти років, адже він охоплює події, що відбувалися впродовж 30-ти років.

Серіал переповідає історію Стівена Евері, – чоловіка, який відсидів 18 років у в’язниці через несправедливе звинувачення у зґвалтуванні і був виправданий після появи доказів у вигляді аналізу ДНК.

«Кімната 237» (2012)

«Кімната 237» – суб’єктивна документальна картина, предметом якої стали різні теорії про приховані сенси, зашифровані в «Сяйві» Стенлі Кубрика.

Покадрово аналізуючи фільм, режисер разом з іншими відданими шанувальниками картини занурює глядача в багаторівневий кінематографічний світ Кубрика, в якому немає місця випадковим деталям і кожен збіг або трюк спритно зрежисовані.

«Генезис 2.0» (2018)

За сюжетом цього документального фільму на Новосибірських островах в Північному Льодовитому океані якутські мисливці шукають бивні древніх мамонтів, які на «чорному» ринку цінуються дуже високо.

Кожен з них мріє знайти це «біле золото», але одного разу їм пощастило відкапати щось більше – цілу тушу мамонта, яка в свою чергу непогано збереглася в льодовиках. В результаті фрагменти тварини перевозять в лабораторіюв Південній Кореї, де вчений Хван У Сок, задумав клонувати справжнього мамонта.

«Малюки» (2010)

Французький режисер Томас Бальмес вирішив зняти документальний фільм про перший рік життя чотирьох різних малюків – маленького африканця Поніхао з Намібії, крихітного жителя монгольських степів Баяра, японської дівчинки Марі і американського хлопчика Хетті.

Народження, перші хвилини життя, зворушливі моменти вигодовування і осягнення такого величезного нового світу – у чотирьох малюків з різних країн і сімей різного рівня доходів, багато схожого.

«Сходження біткоїнів» (2014)

Документальний фільм розповість глядачеві про революційний явище в світі інтернету і фінансів. Міжнародна децентралізована валюта Bitcoin стала альтернативою банків і привернула увагу величезної кількості людей по всьому світу. Але мало хто розуміє, що таке Bitcoin і чому він настільки популярний.

Творець фільму Деніел Мросс в невимушеній домашній обстановці розповідає про механізми роботи революційної системи і досліджує феномен популярності криптовалюта. Готуючи бургери до дня народження свого сина, Мросс по поличках розкладе все про Bitcoin і розповість глядачеві все, що йому відомо доступною мовою, зрозумілою кожному інтернет користувачеві.

«Дім. Історія подорожі» (2009)

Фільм майже повністю складається з видів різних місць Землі з висоти пташиного польоту. Голос за кадром розповідає про екологічну катастрофу, яка загрожує планеті, на прикладі катастроф, що розгортаються тепер.

«Коли пересуваєшся повітрям, все звичайне стає іншим, новим. Багато що з того, що непомітно на землі, стає помітним з неба… ». Кінострічка показує правду, не дивно, що вона заборонена в 36 країнах світу.

«Як я дружив у соціальній мережі» (2010)

Молодий хлопець, фотограф Нів, знайомиться через соціальну мережу з дівчинкою, яка пише чудові картини десь в протилежній частині Америки. У дівчинки є сестра, фотомодель і співачка, і Нив заочно закохується в неї. У них починається епістолярний роман.

Нив відправляється в Мічиган разом зі своїм братом і їхнім спільним приятелем, вирішили, що ця історія ідеально підходить для документального фільму. У Мічигані вони знаходять зовсім не ту людину, яку уявляли собі.

«Кастинг» (2012)

Кому зобов’язані своєю щасливою долею зірки Голлівуду Рорберт де Ніро, Аль Пачіно, Джон Траволта та десятки інших? Сьогодні ця унікальна професія відійшла на другий план, але ще зовсім недавно саме «директор з кастингу» міг вирішити долю фільму, знайшовши єдиного ідеального виконавця на ключову роль.

Голлівуд знає імена легендарних кастинг-директорів, які буквально запалювали зірки і змушували їх горіти сліпучим світлом. Про цих таємних майстрах екрану та їх знаменитих підопічних – цей фільм.

ЧИТАТИ ЩЕ

Перша світова війна: кращі фільми

Перша світова війна назавжди змінила хід історії, залишивши по собі мільйони зруйнованих життів і розбитих доль. Трагедії, героїзм і глибокі людські переживання тих часів стали...

Найкращі детективні серіали: Топ-20

Детективні серіали вже давно підкорили серця мільйонів глядачів. Заплутані сюжети, харизматичні герої та інтригуючі злочини, які змушують тримати глядача в напрузі до останньої хвилини. У...

Російсько-українська війна: найкращі фільми, які варто переглянути

Війна, що триває з 2014 року, стала джерелом натхнення для багатьох режисерів, які прагнули донести до світу правду про трагедії, героїзм і людські долі на...

Дональд Трамп: Найкращі фільми з новим президентом США

До того, як Дональд Трамп став президентом США, і задовго до того, як він набув статусу однієї з найсуперечливіших персон планети, його часто можна було...