Не перший раз, але знову з надією ми намагаємося сказати, що крига скресла в плані касових зборів у Північній Америці і низці інших частин світу. Почнемо з забавного трюку, який придумала АМС, одна з найбільших у світі мереж кінотеатрів. Напередодні оголошеного нею раніше відкриття приблизно 100 кінотеатрів в США і Канаді (спільний ринок за касовими зборами) АМС повідомила, що в перший день відкриття 20 серпня 2020 року квитки на всі кіносеанси у всіх залах мережі коштуватимуть… 15 (п’ятнадцять) центів! Приблизно стільки коштували квитки в кіно аж в 1920 (одна тисяча дев’ятсот двадцятому) році! Не забувши додати, що така ціна буде запропонована глядачам тільки в перший день відкриття театрів.
Залишається подивитися, чи спрацює цей маркетинговий трюк (stunt) для залучення глядачів назад у кінотеатри, тим більше, що принаймні до 3 вересня, коли начебто повинен відкритися давно очікуваний Тенет (Tenet) прославленого режисера Крістофера Нолана (Дюнкерк), ніяких блокбастерів театри запропонувати не можуть. Не ясно також, чи послідує нова заборона на відкриття кінотеатрів у світлі загострення пандемії коронавірусу в ряді штатів США. Але давайте подивимося на перші, хоч і досить слабкі ознаки деякої надії на те, що касові апарати кінотеатрів знову задзвонять.
Пам’ятайте, в старі добрі часи до пандемії ми оцінювали успішність того чи іншого фільму за показниками касових зборів за вікенд. Зараз цей індикатор практично не потрібен. Мала кількість відкритих кінотеатрів обмежує можливості для забезпечення соціального дистанціювання, вже одним цим знижуючи кількість глядачів, яких можна б сприйняти як вікенд. Можливо, важливіше є те, що глядачі кажуть своїм рідним і знайомим – чи відчувають вони себе в безпеці в кінотеатрах в той час, коли коронавірус все ще буяє в багатьох районах США.
Але це в Сполучених Штатах. Однак касові збори в світі останнім часом знову почали поступово оживати, наприклад у Канаді. Цими вихідними, мабуть, найважливіші з моменту закриття кінотеатрів у березні, в цій сусідній з нами країні відкрилися два нових фільми – Губка Боб в бігах (The SpongeBob Movie: Sponge on the Run) від студії Paramount і бойовик за участю лауреата «Оскара» Рассела Кроу Несамовитий (Unhinged) від Solstice Studios. Показ почався неспішно, всього в декількох сотнях кінотеатрів по всій країні, але в найближчі тижні планується розширити їх до більшої кількості кінозалів.
Губка Боб, третій мультфільм популярної сімейної франшизи, зібрав 900 000 доларів в 300 кінотеатрах Канади. У США фільм буде відкриватися на платному відео за запитом, перш ніж потрапить на CBS All Access, нову потокову службу. Несамовитий також дебютував приблизно в 300 канадських кінотеатрах і зібрав 582 000 доларів.
Фільм, у якому розповідається про молоду жінку, яку переслідує «шалений» незнайомець (Кроу) після сварки на дорозі, незабаром відкриється в США і буде, можливо, більш успішним в Америці. За деякими даними 82% американців випробували на собі дорожню лють (road rage) – найвищий показник у світі. А може сама участь Рассела Кроу буде запорукою успіху.
Хоча прем’єра нового фільму в Канаді до того, як він потрапить у кінотеатри в Штатах, є незвичайним, студії майже відмовилися від традиційного підходу, з огляду на проблеми з пандемією. Кінотеатри в закритих приміщеннях в Нью-Йорку, Лос-Анджелесі, Сан-Франциско – це найбільші джерела бокс-офісу в країні – в основному закриті. Згадана вище AMC, а також Cinemark і Regal, дві інші найбільші мережі кінотеатрів у світі, ще не відкрили більшість своїх залів, але сподіваються, що вони будуть практично повністю готові до відкриття до кінця серпня.
За даними організації Comscore, в даний час 1386 з 6021 кінотеатрів в країні відкриті, 316 з яких є drive-in (для глядачів на автомобілях). Це одна з небагатьох можливостей безпечно подивитися фільм на великому екрані.
IFC Films – одна з невеликих незалежних студій, яка випускає нові фільми і публікує звіти про збори, домоглася певного успіху на відкритих майданчиках. Цікаво, що саме в ці минулі вихідні IFC відкрила російський науково-фантастичний трилер Супутник в 31 авто-театрі, що принесло 12 000 доларів від продажу квитків. Випущена IFC комедія-драма з Ліамом Нісоном і його сином, актором Майклом Ричардсоном Зроблено в Італії (Made in Italy) в ці вихідні виручила 21 000 доларів з 101 екрану, в результаті чого загальний збір на сьогодні склав 73 332 долари. Звісно, не дуже, але сьогодні будь-яка цифра краще ніж нуль.