«Доброго вечора, ми з України» та «Ой у лузі червона калина» звучать на радіо, телебаченні, під час футбольних матчів, у громадських закладах. Вони здіймають дух і підтримують людей. Розберемося, які пісні стали символом незламності духу та сили українського народу.
«Ой у лузі червона калина»
Українська народна пісня та марш українських січових стрільців. 2022 року пісня стала символом опору України. Її записали багато українських виконавців. Андрій Хливнюк, лідер гурту «Бум бокс», заспівав пісню на Софійській площі та зняв відео. Воно стало вірусним і люди почали робити кавери та викладати їх у соцмережах у солідарність з Україною.
Pink Floyd – Hey Hey Rise Up (feat. Andriy Khlyvnyuk of Boombox)
Група Pink Floyd створила кавер на Ой у лузі червона калина під назвою Hey, Hey, Rise Up!. У квітні пісня посіла перше місце в чартах iTunes у 25 країнах світу. У грудні лідер гурту Девід Гілмор написав у Facebook, що вони зібрали 600 тисяч доларів. Гроші направили до благодійного фонду допомоги українцям.
Мюслі UA — «Вова, баш їх, бл*ть»
В основі пісні крилата фраза керівника «Агрофірми П’ятихатська» та президента футбольного клубу «Інгулець» Олександра Поворознюка, яку він озвучив у зверненні до президента України Володимира Зеленського. Трек став хітом та очолив українські чарти Spotify та Apple Music. Пісня — крик душі не лише президента Футбольного клубу, а й мільйонів українців.
PROBASS ∆ HARDI — «Доброго вечора, ми з України»
Пісню «Доброго вечора, ми з України» випустили восени 2021 року. Фразу сказав вокаліст українського гурту DakhaBrakha Марк Галаневич під час виступу в США. Під час вторгнення Росії в Україну трек завірусився та став символом незламності, а люди використовують фразу як вітання під час зустрічі.
Jockii Druce – “Шо ви, браття”
Дизайнери Стефанія Верейці та Даня Нестеревич хотіли створити відео, яке підбадьорить людей. З ідеєю вони звернулися до репера Jockii Druce. У кліпі безліч фрагментів мультфільмів, мемів, відео зі знаменитостями, фото людей із домашніми улюбленцями з метро. Пісня закликає не опускати руки та переконує у швидкій перемозі.
Kalush Orchestra – Stefania
Пісня Stefania – переможець «Євробачення-2022». Трек присвятили мамі фронтмена гурту Олега Псюка, якого звуть Стефанія. Після виступу у фіналі гурт закликав врятувати Маріуполь та Азовсталь. Олег розповів, що в тексті немає жодного слова про війну, але люди все одно асоціюють трек з Україною-мамою та називають його гімном війни.
Chico & Qatoshi – «Допоможе ЗСУ»
Спільний трек Chico та Qatoshi створили за три дні, щоб підтримати Збройні Сили України. Пісня підбадьорює і бійців на фронті, і громадянських людей у тилу. Трек завірусився через TikTok.
Паліндром & Ship Her Son – “Спі”
За словами музикантів, це агресивний індастріал хіп-хоп із закликом до дій, щоб упоратися зі стресом. Паліндром та Ship Her Son написали пісню за рік до повномасштабного вторгнення і вкладали в неї сенс, що у кожному з нас війна. Трек описує стан кожного українця: один день – плач, інший день – сміх.
Ed Sheeran & Antytila – 2step
Пісня стала ремейком треку з останнього альбому британського музиканта. Лідер гурту «Антитела» Тарас Тополя заспівав куплет українською мовою про те, як розпочалася війна для його родини та мільйонів українців. Кліп зняли у Харківській області, Ірпені та Києві. Виручені кошти від переглядів на YouTube надсилають на благодійність.
Христина Соловій – «Українська лють»
У березні співачка випустила кавер на італійську народну пісню Bella Ciao. Христина Соловей присвятила пісню українським захисникам. У своїй версії співачка згадала про Джавелінів, Байрактарів та ТРО. Свій український тур вона назвала за назвою пісні – “Українська лють”.
Стас Корольов – «Який день війни»
Стас Корольов випустив пісню влітку 2022 року. Музиканта надихнула створення пісні автор візуала Аліна Весна. Дівчина відкрила Google, щоб дізнатися, який день війни. Вони почали читати найпопулярніші запити, що починалися зі слова «який». Після чого співак із музикантами створили цілу пісню, а у кліпі використовували скріншоти цих запитів.
Енджі Мел – “Враже”
У травні 2022 року гурт випустив пісню «Враже» на слова Людмили Горової. Кліп набрав 10 мільйонів переглядів на YouTube. Після виходу кліпу «Враже» російські пропагандисти зняли відео, де перераховують та ілюструють нібито переваги життя в росії.
SKOFKA — Чути гiмн
Український репер Skofka написав трек під назвою «Чуть гімн», в якому розповідається про Ірпена, Буча та інші зруйновані окупантами міста. Пісня стала одним із найпопулярніших військових хітів у 2022 році. Музикант присвятив трек своєму другові Коноводову Валентину Валентиновичу, який загинув на фронті. Skofka співає про боротьбу сил оборони із російськими окупантами під час війни. Через чотири місяці в мережі з’явилася російська копія композиції, де виправдовують військові злочини російської армії.