От так сюрприз! Паралізований мільярдер, якого у фільмі «Недоторкані» (The Upside) грає відомий за серіалом «Пуститися берега» (Breaking Bad) Брайан Кренстон, переміг м’язистого супергероя Джейсона Момоа, який грає «Аквамена».
«Недоторкані» зібрав у свій перший вікенд 19,6 мільйона доларів проти 17,3 мільйона у «Аквамена». Не зайвим буде сказати, що фільм Кренстона є досить близьким за змістом (іноді один в один) французької картини «1+1». В американській версії, як і у французькому оригіналі, чорношкірий юнак (Кевін Харт), що живе на соціальну допомогу і відповідно до закону який має шукати роботу, посланий нянькою до паралізованого від шиї вниз мільярдерові. З усіма наслідками, що випливають (з сечезбірного катеттера) наслідками.
Як і у французькому фільмі, расові та соціальні відмінності і суперечності переходять у справжню дружбу фізично залежного мільярдера і матеріально залежного афро-американця.
Для завжди енергійного на великому і малому екранах Кренстона грати людину, позбавлену можливостей руху, було викликом, який він успішно подолав.
А для Кевіна Харта, який потрапив у скандал, коли він повинен був відмовитися від ролі ведучого наступної церемонії «Оскара» в березні 2019 через нібито гомофобні твіти, це було свого роду воскресінням, як популярного актора-комедіанта.
А десь там гірко посміхається відомий Харві Вайнстін (Вайнштейн у російському виконанні), який цю картину випестував, але повинен був продати іншій компанії при банкрутстві його власної, викликаному скандалом про сексуальні домагання. Цей скандал призвів до того, що фільм рік провалявся, кажучи по-радянськи, на полиці, але тепер на радість новим власникам зіграв у прокаті несподівано сильно. Адже йому пророкували збори лише від 9 до 12 мільйонів.
Серед глядачів переважали жінки – 59%. Також 48%, що купили квитки, були білими, а 23% становили афроамериканці. Комусь такі підрахунки покажуться «расистськими», проте нічого расистського в цьому в Голлівуді немає. Це скоріше демографія, яка враховується при затвердженні зйомок фільму – тут знають, що чорношкірий популярний артист може залучити додаткову етнічну аудиторію.
Так, іноді в інтересах модною нині політкоректності, в акторський склад включають етнічну різноманітність, що не потребується сюжетом. Але в разі як французької, так і американської версії «1+1» в цьому й полягав гумористичний посил фільму. Який і допомагає руйнувати расові стереотипи і упередження.
Власникові другого місця за результатами вікенду «Аквамену» теж плакати не доводиться. По-перше, це сталося лише на четвертий вікенд, після трьох переможних. По-друге, тільки в Північній Америці (США і Канада спільно) картина вже заробила майже 288 мільйонів доларів. А в усьому світі саме в цю звітну неділю фільм перевалив за заповітний рубіж зборів у мільярд доларів.
На хвилі відчуття необхідності чогось світлого, сентиментального, а не тривоги, що відчувають люди в усьому світі, в тому числі і в Америці, зрозумілий і успіх cкромного фільму «Шлях додому» (А Dog’s Way Home), який посів третє місце з 11,3 мільйонами доларів касових зборів у Північній Америці.
Собачка, «героїня» фільму, напевно, символізує прагнення кожного з нас знайти загублений «шлях додому», до більш спокійного і врівноваженого життя. Без постійно простягнутої руки з «розумним» телефоном-рабовласником, який вже став її частиною.