«Оскар»: Кращі комедії кінопремії

Здавалося б, комедія – один із найпопулярніших і затребуваних жанрів у кіно. Однак із року в рік у списках престижних премій переважають саме драматичні фільми. Жарти за своєю природою залишають шлейф несерйозного ставлення, що само собою зрозуміле для розваг, але неприйнятно для «високого мистецтва». Незважаючи на це, хороша, розумна і незвичайна комедія цінується не менше високочолої драми. Подібний підхід цінують і члени Американської кіноакадемії. Як доказ – список комедій з основних оскарівських номінаційних списків (фільм, режисура і сценарій) за останні 20 років.

Готель «Гранд Будапешт» (2014)

Режисер – Уес Андерсон

Переможець (4): Кращі костюми; Кращий грим і зачіски; Краща музика; Краща робота художника-постановника

Номінації (5): Кращий фільм; Кращий режисер; Кращий сценарій; Краща робота оператора; кращий монтаж

Взявши за основу кілька оповідань Стефана Цвейга і помістивши героїв у вигадану східноєвропейську країну Зубрівку, Уес Андерсон створив свій неповторний світ. Дія більше нагадує багаторівневий комікс, що рясніє численними персонажами (а також не менш численними кінозірками) і химерними незграбними декораціями всіх кольорів веселки, але саме така естетика виявилася найбільш придатною для чудової комедії положень про мешканців готелю «Гранд Будапешт».

Подружки нареченої (2011)

Режисер – Пол Фіг

Номінації (2): Краща жіноча роль другого плану (Мелісса МакКарті); кращий сценарій

Головній героїні страшенно не щастить по життю. А тут ще й найкраща подруга зібралася заміж і просить стати подружкою нареченої. Мало того, що вся ця передсвяткова тяганина викликає суперечливі почуття, так на горизонті з’являється ще й амбітна знайома нареченої. Вона сама не проти все організувати, щоб утерти всім ніс. Як відомо, жіноче змагання за увагу і досконалість один перед одним рідко призводить до хорошого результату.

В петлі (2009)

Режисер – Армандо Іаннуччі

Номінації (1): Кращий адаптований сценарій

Цей фільм у псевдодокументальній манері обігрує нюанси великої політики. Невдало сказана міністром міжнародного розвитку Великобританії фраза про війну на Близькому Сході миттєво запускає маховик подій по обидві сторони океану. В якості основи взяли популярний британський серіал «Гуща подій» (The Thick of It).

Джуно (2007)

Режисер – Джейсон Рейтман

Переможець (1): Кращий сценарій

Номінації (3): Кращий фільм; Краща жіноча роль (Еллен Пейдж); кращий режисер

Старшокласниця Джуно завагітніла від свого однокласника, інфантильного бігуна шкільної команди. Аборт – не вихід із ситуації. Тому сімейний рада вирішила знайти прийомних батьків для майбутньої дитини. Цікавий сценарій і цікава акторська гра, поєднана з легкою сатирою на жителів передмістя, роблять фільм милим і забавним.

Борат (2006)

Режисер – Ларрі Чарльз

Номінації (1): Кращий адаптований сценарій

Борат Сагдієв – вигаданий казахстанський журналіст і персонаж-альтер-его британського коміка Саші Барона Коена. У фільмі Борат відправляється в США для створення документального фільму-репортажу. Там він дивиться епізод телесеріалу «Рятувальники Малібу» і відразу закохується в героїню Памели Андерсон. Після цього він вирішує на ній одружитися. По дорозі він продовжує знімати свій фільм. Через велику кількість скандальних жартів фільм заборонили в багатьох країнах.

Маленька міс Щастя (2006)

Режисери – Джонатан Дейтон і Валері Феріс

Переможець (2): Краща чоловіча роль другого плану (Алан Аркін); Кращий оригінальний сценарій

Номінації (2): Кращий фільм; Краща жіноча роль другого плану (Ебігейл Бреслін)

Семирічна Олів відчайдушно мріє потрапити на дитячий конкурс краси. Здавалося б, наймолодшого члена сім’ї підтримує вся рідня, але, як з’ясовується по дорозі на конкурс, кожен її член по-своєму нещасливий і обтяжений особистими турботами. Чарівне кіно про те, що навіть якщо ти невдаха, то ще не все погано.

Мій хлопчик (2002)

Режисери – Кріс Вайц, Пол Вайц

Номінації (1): Кращий адаптований сценарій

Екранізація роману Ніка Хорнбі вдає із себе сімейну мелодраму з набором комедійних ситуацій. Вілл Фріман – заможний англієць, що наближається до вікової позначці «сорок». Він ніколи не був одружений, у нього немає дітей, і він майже ніколи не працював, живучи на авторські відрахування за пісню, створену його батьком-композитором. Між шопінгом і неробством Уїлл вибрав для себе зручний спосіб не будувати серйозних стосунків. Він почав відвідувати зустрічі групи батьків-одинаків і заводити швидкоплинні романи з молодими мамами. На одній із таких зустрічей Уїлл зійшовся зі Сьюзі, її подругою Фіоною та 12-річним Маркусом, сином Фіони. З цього моменту життя всіх персонажів почало обростати низкою трагікомічних моментів.

Моє велике грецьке весілля (2001)

Режисер – Джоел Цвік

Номінації (1): Кращий оригінальний сценарій

Класичний сюжет про Попелюшку і принца переписали з урахуванням національних особливостей сценариста-гречанки американського походження Ніі Вардалос. Вона ж і зіграла головну роль, додавши в класичний сюжет гучне сімейство зі своїми «тарганами» і традиціями. Героїні Вардалос «трошки за 30». Вона активно шукає свою половинку, живучи з батьками, які хочуть знайти їй правильного грецького нареченого. Але вона закохується в американця, який теж до неї небайдужий. Батьки спочатку само собою проти, але дочки бажають щастя, тож єдиною перепоною залишається знайомство нареченого з метушливими родичами і особливостями культури і побуту греків.

Вискочка (1999)

Режисер – Олександр Пейн

Номінації (1): Кращий адаптований сценарій

Вибори президента шкільної ради в передмісті несподівано стають полем для справжньої війни між учителем історії Джимом Макаллістер і ученицею-претендентом Трейсі Флік, яку він вважає віроломною, склочною і нахабною. Війна компроматів, підтасовування результатів і технічні кандидати – все, як у справжній політиці. Більшої переконливості додає і той факт, що зйомки проходили у справжній школі паралельно з заняттями.

Чоловічий стриптиз (1997)

Режисер – Пітер Каттанео

Переможець (1): Краща музика до музичного/комедійного фільму

Номінації на “Оскар” (3): Кращий фільм; Кращий режисер; кращий сценарій

Шестеро безробітних сталеварів із Шеффілда. Колись це місто було провідним промисловим гігантом, але перетворився на економічно депресивний регіон. Місцеві чоловіки, чіпляючись за будь-яку можливість підробітку вигадують ідею організувати своє стриптиз-шоу. Є одне «але» – колишні сталевари не відрізняються ні ідеальним тілом, ні умінням танцювати. Фільм несподівано став касовим хітом не тільки в рідній Великобританії, але й за її межами. Його успіх потягнув за собою створення бродвейського мюзиклу з тією ж назвою.

ЧИТАТИ ЩЕ

Друга світова війна: кращі фільми

Друга світова війна залишила глибокий слід у серцях і пам'яті людства. Її події, жахи й подвиги продовжують надихати кінематографістів на створення неперевершених фільмів, які дозволяють...

10 кращих скандинавських серіалів останніх років

Британські, американські серіали є більш популярними та затребуваними серед глядачів. Але в північних країнах останнім часом знімають приголомшливі атмосферні багатосерійні фільми. Їх ніколи не сплутаєш...

Том Генкс: 10 найкращих фільмів легендарного актора

Том Генкс - знаменитий актор, який прославився на весь світ своєю майстерністю вживання. Серед його досягнень варто відзначити два «Оскари», які він отримав поспіль, а...

Перша світова війна: кращі фільми

Перша світова війна назавжди змінила хід історії, залишивши по собі мільйони зруйнованих життів і розбитих доль. Трагедії, героїзм і глибокі людські переживання тих часів стали...