Чого тільки не придумаєш в епоху пандемії! Кораблик «Media Pioneer» і організація Cinema for Peace (Кіно за мир) запросили публіку на 7 серпня цього року на другий захід так званого «плавучого кіно» – показ документального фільму американського кінорежисера Тіма Траверса Хокінса XY Chelsea, після якого відбудеться дискусія з режисером і експертами в галузі кіно на борту першого в Німеччині кіно-корабля, що пливе по річці Шпрее в районі столиці країни Берліна. Учасники заходу зможуть приємно провести час на відкритій палубі корабля перед переглядом.
Фільм розповідає правдиву історію про колишнього солдата Челсі Меннінга, який розкрив військові таємниці і пізніше змінив стать на жіночу під час 35-річного терміну ув’язнення в тюрмі суворого режиму.
Так, у зв’язку з новим сплеском захворюваності коронавірусу в США кінотеатри практично скрізь знову закриті. Але ще до нових заборон, деякі власники відкрилися кінотеатрів знову їх закрили через збитковість показів. Судячи з усього, публіка боїться відвідувати кінозали через страх захворіти, а почасти через незручності запропонованого сидіння весь сеанс у маск ах. До речі, у Великобританії такий наказ обов’язковий для всіх без винятку.
Але ось важлива для всесвітнього кінопрокату новина. Фільми студії Universal, за досягнутим днями угодою, будуть вітатися в кінотеатрах AMC, як тільки ця мережа кінотеатрів з 11 тисячами кінозалів у всьому світі відкриється (якщо відкриється!) Як планується в кінці серпня, але будуть доступні на платформах цієї ж мережі Premium Video on Demand (PVOD – відео на вимогу) набагато раніше, ніж це було можливо раніше.
Відносини між кіно-мережею і студією різко загострилися, коли студія випустила на PVOD свій мультик Trolls World Tour, не чекаючи кінопрокату. Тоді AMC загрожувала відмовитися від випуску будь-яких майбутніх фільмів студії Universal. Кінець цієї напруженості фактично змінює весь кінопрокатний ландшафт по всьому світу.
Угода значно скорочує період театральної ексклюзивності, так званих «вікон» для всіх картин Universal і її «дочірньої» студії Focus Features, які будуть показуватися на екранах AMC. Середній показник часу «вікна» по галузі в 2019 році становив два місяці і двадцять один день. Тепер це «віконечко» можна буде розчинити через 17 днів для переміщення показу фільмів на цифрове відео на вимогу.
Залишається подивитися наскільки інші студії та інші кіномережі і індивідуальні прокатники будуть готові наслідувати цей приклад. Тим більше, не дивлячись на оптимістичні заяви АМС і ряду інших мереж в США, що вони до кінця серпня відкриються, це залишається під великим питанням. Знову ж незрозуміло, як поведуть себе кінопрокатники і наглядові органи в інших країнах. Наприклад у Франції, де до пандемії «вікно» було найдовшим в світі – 3 роки. Правда під час спалаху пандемії навіть у Франції були зроблені послаблення, але що буде далі – не ясно.
Як, втім, і все інше.