Один із улюблених телевізійних форматів: фільми про медиків. Якщо перегорнути пару десятків телеканалів у будь-якій країні в будь-який час доби – обов’язково зустрінеш хоча б один фільм про лікарів. Цей жанр став б анальною начинкою прісної телепрограми. Та іноді сценарії про медиків потрапляють до рук справжніх майстрів кіномистецтва. І тоді ці картини перетворюються на справжні події. Саме таким фільмам ми і присвятили дану статтю.
Герої цих стрічок роблять дивовижні відкриття у своїй сфері. Один із них, наприклад, геніальним чином пересадив шкіру, інший – вилікував складний недуг енцефаліт, а хтось винайшов чарівний гаджет, ім’я якому вібратор. Можливо, коли-небудь з’явиться фільм і про винаходи компанії Naveh Pharma.
Без істерики!
В основу картини покладена реальна пікантна історія. 1880-й рік. Англія. Винахідливий лікар Далрімпл намагається донести до світу свій оригінальний метод лікування істерії, від якого страждає багато жінок. Одного разу до нього в помічники приходить молодий лікар Мортімер Гранвиль, який намагається протистояти традиційним медичним методам, заснованим на нескінченних кровопусканнях. Амбітний молодий медик разом зі своїм другом винаходять електричний вібромасажер для інтимних місць жінок. Новинка покликана допомагати в боротьбі з істерикою і досягненні оргазму. З її появою – клієнтів у цих лікарів стає, звичайно, набагато більше.
Сьогодні винахід героїв цього фільму можна зустріти в будь-якому секс-шопі. Але тоді розроблений ними вібратор був дивом наукової думки і ключем до жіночого оргазму, який зцілював багатьох представниць прекрасної статі.
«Помірно смішний, приємно передбачуваний і, незважаючи на метушню навколо пра-вібратора, невульгарний. Якийсь різдвяний – що за стилем, що за сюжетом. З романтичним поцілунком під найчистішим снігом і урочистою появою удови королеви Вікторії, яка, нібито, теж була не проти скористатися плодами прогресу», – писав про фільм один критик.
Лікарня Нікербокер
Один із небагатьох серіалів, які відносяться до престижної категорії «авторський». Кожну серію в ньому знімав Стівен Содерберг, титулований «Оскаром» і «Золотою пальмовою гілкою», а широкій публіці відомий за франшизами «Одинадцять друзів Оушена» і «Супер Майк».
У центрі сюжету тут – кар’єра і особисте життя доктора Джона Теккері. Він призначений головним лікарем у нью-йоркський госпіталь. За вікном – 1900-і і в розпорядженні медиків немає звичних сьогодні антибіотиків. Паралельно Джон намагається побороти свою залежність від наркотиків. А один його чорношкірий колега намагається подолати расову напругу в суспільстві і завоювати репутацію висококласного фахівця.
Разом їм доведеться піти на безліч жертв заради того, щоб досліджувати найрізноманітніші хвороби і знайти способи їх лікування. Для цього вони активно вивчають фізіологію людей.
Незважаючи на високі оцінки глядачів, серіал не буде продовжено на третій сезон.
Пробудження
Лікар-скромняга Сейер (Робін Вільямс) в ході багаторічних експериментів винаходить препарат, який повертає до життя пацієнтів, які вижили після епідемії летаргічного енцефаліту. Для випробування він вибирає пацієнта на ім’я Леонард (Роберт Де Ніро), який завдяки старанням доктора повертається до життя після 30 років знерухомленості. Слідом за ним подолати свою пасивність вдається й іншим пацієнтам.
Нікому з них повернення до активності не дається легко. Всім пацієнтам доведеться спішно надолужити життєвий досвід, упущений за роки недугу. Та чи довго триватиме дія цього препарату?
Стрічка номінувалася на три «Оскара», а також інші престижні нагороди. І до сих пір вважається однією з кращих лікарських драм.
Записки юного лікаря
Ще один серіал у нашій добірці є екранізацією однойменного циклу оповідань Михайла Булгакова. Головні ролі в ньому зіграли Деніел Редкліфф («Гаррі Поттер») і Джон Хемм («Божевільні»).
Дія розгортається в 1917 році. Молодий лікар тільки но з відзнакою закінчив медінститут і відправився за розподілом в російську глибинку. Там у нього з’являються колеги: сувора медсестра Ганна, фельдшер-життєлюб Лукич і акушерка Пелагея. Епізодично головний герой зустрічається з «собою дорослим». У 1934 році лікаря чекає виснажливий допит у НКВД. І ці спогади про свою першу серйозну роботу є єдиною віддушиною для доктора через 17 років.
Стрічка включає випадки лікарської практики з жінкою, якій потрібно народжувати, але плід став поперек. Тож молодий лікар прямо під час пологів біжить судорожно вишукувати в підручнику поради, що робити в такому випадку. Також через серіал проходять випадки трахеотомії і пухлини ока, яка виявляється звичайним гнійником.
У серіалі дуже акуратно відтворюється побут і стиль життя російської глибинки. Сам Редкліфф неоднозначно відзначав, що Булгаков є одним із його улюблених письменників.
Шкіра в якій я живу
Спочатку цей сюжет був не більше ніж вульгарною бульварною повістю Тьєррі Жонка під назвою «Тарантул». Але варто було доторкнутися до нього іспанському маестро Педро Альмодовару, як ця історія перетворилася на справжній витвір мистецтва.
Головні ролі тут зіграли Антоніо Бандерас і одна з сучасних секс-символів Іспанії Олена Анайя.
У центрі сюжету – іменитий хірург Роберт Ледгард, який винайшов штучну людську шкіру. Колегам він розповідає, що довів свої експерименти лише на мишках. Однак у себе вдома в повній ізоляції від зовнішнього світу він тримає жінку Віру, яка є основним доказом його майстерності. Повністю вся її шкіра – винахід Роберта.
Одного разу про цю таємничу полонянку дізнається ексцентричний злочинець Сека. Він намагається її згвалтувати. Проте доктор, що повернувся в цей момент, вирішує здійснити самосуд над хтивим Секою. В ході подальших подій відкривається таємниця появи Віри.
Як зазначив сам Альмодовар, меседж фільму полягає в тому, що сучасна наука може зробити з тілом людини все, що завгодно, проте вона не здатна змінити його свідомість, дух і гендер. «Тіло, так само як і стать, виступає не більше ніж оболонкою, «шкірою, в якій ми живемо», – каже режисер.
Стрічка брала участь в основному конкурсі Каннського кінофестивалю, номінувалася на «Золотий глобус», премії Європейської кіноакадемії та інші престижні нагороди. Однак критики досить невисоко оцінили це творіння іспанського генія. Саме з нього, на думку кінознавців, почався занепад його кар’єри.
https://www.youtube.com/watch?v=N0HvxBhZNuo
Компанія Naveh Pharma (Ізраїль, Нетанія) розробляє і експортує медичні технології для безпечного і комфортного життя людини. Споживачі більше ніж у 20-ти країнах світу вибрали переваги інноваційних продуктів Naveh Pharma.
Продукція компанії Naveh Pharma створена на основі мінералів Мертвого моря, заряджає енергією і допомагає уникнути дискомфорту в повсякденному житті.
Елемент Магній відомий кожному ще зі шкільного курсу хімії, проте мало хто пам’ятає, наскільки важливий цей мікроелемент і наскільки фатальною може виявитися його недостатність.
Більшість людей вживають мінімум удвічі менше магнію, ніж необхідно для нормального функціонування організму. Добова потреба становить 400 мг.
Навіщо потрібен магній? Магній задіяний у більш ніж 300 біохімічних реакціях, які постійно відбуваються в організмі. Цей елемент бере участь в енергетичному обміні і синтезі білків, допомагає нормальній роботі м’язів і нервової системи, підтримує стабільний ритм серця і нормальний стан імунної системи, а також зберігає кістки міцними.
Чому Магнокс? Комфорт Магнокс: натуральне і доступне джерело магнію і вітамінів.
Дієтична добавка Комфорт Магнокс від компанії Naveh Pharma (Ізраїль) – ефективний і дієвий спосіб підтримки рівня магнію в організмі, який усуває основні прояви магнієвого дефіциту і попереджає судоми в ногах. Комфорт Магнокс – гранульований магнієвий комплекс, створений з мінералів Мертвого моря. Він містить найбільш біодоступну форму магнію (моногідрат оксиду магнію), а також вітаміни Е і В6, які знаходяться в капсулі рослинного походження з гідроксипропілметилцелюлозою (Vegicap).