Шукаєте натхнення та ідей, як переробити свою кімнату та потрібні приклади гарного дизайну інтер’єру? Цей сабреддіт вам сподобається. Суть проста: тут збирають якісні картинки кімнат, що запам’ятовуються.
Самі кімнати, втім, які завгодно, але не прості. Всі вони, від вежі з годинником у Брукліні до відокремленого будиночка в лісі, максимально використовують переваги місця, створюючи захоплюючу атмосферу, в якій хочеться розчинитися.
Хотілося б мені провести тут дощовий вечір
Щоб з’ясувати, що ж складає красу кімнати та дизайну інтер’єрів загалом, ми в Bored Panda зв’язалися з дизайнером, стилістом та контент-мейкером Люком Артуром Уеллсом. Він розповів, що в основі дизайну приміщення має лежати функціональність. “Не має значення, наскільки добре виглядає кімната, якщо ви не розпорядитеся простором правильно і не поставите потрібний ритм, перебування в ній не принесе вам задоволення, і ви незабаром знову захочете перестановки”, – каже він. – “Деталі важливі, потрібно переконатися, що між предметами меблів, дверима та стінами достатньо місця, щоб можна було пройти, або що всі кухонні пристрої доступні для ефективного використання, – це не щось, що позначається на естетиці кімнати негативно.”
Чудова простота. Трабзон-Туреччина
Однак, коли людина облаштовує простір довкола себе, надихає її зазвичай зовсім не функціональність, а форма. “Ця частина процесу більше покладається на творчість та її складно виміряти прикладними засобами”. Добре сказано! “Сенс тут у тому, щоб створити простір, який відображає ваш характер і стане притулком від зовнішнього світу, коли він вам знадобиться. І якщо функціональність лежить в основі схеми, це не означає, що ви не можете вибирати елементи, які більше відповідають естетиці, ніж своє завдання в інтер’єрі”.
Як приклад дизайнер навів кавовий столик у власній вітальні. Він був великий, громіздкий і важкий настільки, що одній людині його не підняти, що не дуже функціонально. Однак він створював баланс тим часом, речі якого стилю йому подобаються, і недоліками, пов’язаними з вибором таких меблів.
Прекрасний дерев’яний лофт з величезним вікном
Зрештою, все зводиться до балансу. “Якщо вам вдалося одружити функцію і форму, це і є гарний дизайн, але якщо ці двоє конфліктують, потрібно прагнути компромісу. Ніякий інтер’єр не буде абсолютно бездоганний з точки зору функціональності, і, можливо, доведеться відійти від проекту вашої мрії, якщо його здійснення означатиме меншу придатність місця для використання”.
“Звичайно, є стилі дизайну, де форма та функція чудово співіснують”, додає Уеллс. “Такий напрямок як Баухаус, ідеї якого останніми роками переживають ренесанс, у дизайні меблів ставлять функцію перед формою, але зараз ці речі цінуються більше за те, як вони виглядають, ніж за свою функціональність”.
Вітальня з видом, Капрі, Італія
Найбільше голосів на цьому саббреддіті набирають кімнати, де функція та форма з’єднані: якщо ця будівля у сільській місцевості, залучають величезні панорамні вікна, кавового кольору стіни, що розсувають простір за рахунок екстер’єру, аж до розмиття кордону між ними. Якщо кімната знаходиться в столітньому будинку в старому місті, вона може зберігати щось від свого первісного дизайну, що натякає на багату історію.