Довгоочікуваний новий фільм Алекса Гарленда «Анігіляція» після перших показів для преси отримав надзвичайно захоплені реакції.
Фільм заснований на романі Джеффа Вандермера і відзначає перші режисерські зусилля Гарленда з моменту виходу «Ex Machina».
Сюжет фільму розповідає про аномалії, що відбуваються в так званій Зоні Ікс. Уряд раз по раз відправляє туди групи дослідників. Перший загін розповів про незаймані райські пейзажі, учасники другого покінчили життя самогубством, а члени третього один одного розстріляли. Учасники останньої, одинадцятої, експедиції повернулися сильно змінившись. Незабаром вони померли від важкої форми раку.
Тепер в Зону Ікс вирушає дванадцята експедиція з чотирьох жінок: антрополога, топографа, психолога і біолога. Наталі Портман грає роль біолога, який приєднується до команди вчених-жінок.
Гарленд займається запаморочливою науковою фантастикою, є автором сценарію «28 днів потому» та «Сонячне сяйво». Тому його новий фільм – це виклик. «Анігіляція» – інтелектуальна, жорстока наукова фантастика, до якої більшість студій не наважувались доторкнутись до цих днів. Але той, хто добре знайомий з творчістю режисера знайде в фільмі і багато любові.
Критики не побоялись в абсолютно не елегантних термінах висловити своє захоплення фільмом. Стрічку називаю жорстокою та терплячою водночас, багато хто помітив, що під час перегляду тебе неначе прив’язують до свого місця.
Відзначають і той факт, що «Анігіляція» – нова науково-фантастична класика: блискуча, захоплююча, провокаційна. У фільмі стільки ж метафоричної глибини, скільки і оповідної напруги.
Це той тип наукової фантастики, який прагнуть бачити, адже він сміливий і складний, незвичайний і сліпучий. Перед нами історія, яка і прекрасна і зла. А її кінець ви обговорюватиме декілька днів.
То ж не викликає подиву той факт, що «Анігіляція» сприймається як шедевр.