Шампанське настільки часто з’являється в кіно, що деяким сортам цього напою вже можна відводити власну сторінку на IMDb, а в окремих випадках – і номінувати на «Оскар». Присутність цього напою в фільмах стало частиною багатьох екранних вечірок і побачень.
Проте лише в деяких стрічках цей ігристий алкоголь підноситься настільки стильно, що просто язик не повертається дорікнути його продюсерам у прихованій рекламі. Ми відібрали саме такі приклади.
Звання найяскравішого діалогу в кіно на тему шампанського по праву заслужила комедія «Чотири кімнати». За сюжетом, зухвалий персонаж Квентіна Тарантіно оселився в готелі і викликає в свій пентхаус портьє у виконанні Тіма Рота. Ця сцена ризикувала б обернутися рішенням якихось пересічних нудних проблем.
Але в руці у Тарантіно виявилася пляшка Louis Roederer Cristal. Тож їх діалог наповнився смачним обміном захопленнями про «до біса хороше шампанське». А всі шанувальники цього фільму (яких мільйони) тепер назавжди запам’ятали, який сорт цього ігристого напою – кращий у світі.
За допомогою пляшечки шампанського Krug 1992 року головний герой комедії «Пінгвіни містера Поппера» у виконанні Джима Керрі намагається переконати місіс Ван Ганді продати його компанії ресторан. При цьому етикетка пляшки показується в кадрі з особливим пієтетом.
Протагоніст прибуває на вечірку, підходить до місіс Ганді і каже офіціантові: «Місіс Ван Ганді п’є тільки Krug!» Однак сама дама цей жест не оцінила. Поглянувши на пляшку, вона зазначила: «Дев’яносто другий рік?! Тоді був страшний урожай! Краще пити те, що подають». Тож Джиму Керрі не залишилося більше нічого, крім як покривлятися на камеру.
Одна з найбільш привабливих сцен вишуканої історичної мелодрами «Великий Гетсбі» – усміхнений герой Леонардо Ді Капріо, який вітає гостей на вечірці з келихом золотистого шампанського в руці. При цьому з інших сцен фільму стає ясно, що п’є він саме Moët & Chandon. Мальовничо показаний в картині світ богеми і аристократії до країв наповнений цим ігристим напоєм, тож мало хто з глядачів запідозрив у цьому приховану рекламу.
Золотиста обгортка на шийці і червона печатка Moet & Chandon з’являється в кількох сотнях популярних фільмів: «Непрохані гості», «Гонка», «Мулен Руж», серіал «Шерлок» і багато інших. А в мелодрамі «Нічого особистого» цей напій стає одним з головних героїв.
Найбільш обговорюваним епізодом фільму «Сверблячка сьомого року» – коли сукня Мерилін Монро підіймається від потоку вітру. Але також у картині є сцена, в якій її героїня приходить до чоловіка з пляшкою шампанського. Дівчина не проти б закрутити з ним інтрижку. А він виявляється одруженим занудою, у якого застряг палець у шийці.
У фільмі не називається сорт шампанського, який фігурує в цій сцені. Відомо лише, що це брют. У зв’язку з цим тисячі шанувальників цієї картини продовжують уважно вдивлятися в етикетку, сперечаючись про те, до якого бренду воно належить.
Практично у всіх фільмах про подвиги Джеймса Бонда головний герой дуже перебірливий у брендах. Він користується годинами тільки ОMEGA, їздить виключно на Aston Martin або Ford, а якщо мова заходить про шампанське, то п’є він Bollinger.
Після однієї напруженої гонки один з найбільш елегантних Бондів у виконанні Пірса Броснана відповідає на питання дівчини «Як ти розслабляєшся», дістаючи охолоджену пляшку Bollinger Grande Annee 1988 року. Яка сцена слідує за цим – уточнювати не варто.
Те, що шампанське – напій тріумфу і успіху, справедливо не тільки для великих екранів. Церемонія нагородження найефективніших і креативних рішень у паблік релейшенз за версією UAPR, яка відбулася наприкінці квітня в готелі InterContinental, пройшла в супроводі ігристого напою від ArtWinery Ukraine.
Оксана Рудюк, Голова Української Асоціації зі зв’язків з громадськістю: «PRAVDA Awards щорічно об’єднує найкращих експертів з PR та встановлює стандарти галузі на наступний рік. Ми раді, що в цьому році всі проекти, що брали участь у конкурсі, мали соціальну складову. Це означає, що все більше й більше компаній піклуються про свій внесок у розвиток суспільства. Надихнувшись нинішнім конкурсом, UAPR планує продовжувати роботу в напрямку створення стандартів професії, що дозволить вивести її на новий рівень і отримати додаткове визнання важливості комунікацій у бізнесі, державі й соціумі».
Ірина Свірі, голова організаційного комітету PRAVDA Awards: «Ми живемо і працюємо в дуже динамічному світі, переповненому інформацією. Це вимагає від нас, експертів з комунікацій, швидкої реакції, відкритості всьому новому на 360º, нових підходів. Наша мета – міняти свідомість і формувати поведінку, не обмежуючи себе рішеннями, які раніше виносили за межі дисципліни PR. Для такої важливої місії вкрай необхідне відповідальне і етичне ставлення до професії, а також точність вхідних і вихідних даних. Саме тому фокусними темами PRAVDA Awards в цьому році були обрані «Життя в світі НОВОЇ ПРАВДИ (сформованої на базі пост-правди) і великих даних». В рамках двох панельних дискусій ми могли обговорити з провідними експертами галузі доказовість PR як науки і методи боротьби з фейками. Ми плануємо викласти основні тези спікерів на сторінці конкурсу найближчим часом, тому слідкуйте за оновленнями».
Довідка
Конкурс PR-проектів PRAVDA Awards – найбільш престижний український міжнародний конкурс у сфері PR. Проводиться щорічно з 2006 року Українською Асоціацією зі зв’язків з громадськістю (UAPR). На PRAVDA Awards проекти оцінюються за критеріями ефективності та креативності, а також повинні бути виконані відповідно до Кодексу Професійної Етики UAPR. Журі конкурсу формується за принципом рівної присутності представників компаній і агентств, залучаючи провідних зарубіжних і українських фахівців. Крім того, в суддівську колегію входять представники галузевих ЗМІ, системи профільної освіти та керівники галузевих професійних об’єднань.
Українська Асоціація зі зв’язків з громадськістю (UAPR) – міжнародна громадська організація. Місія UAPR – впровадження в Україні високих професійних стандартів PR. Асоціація діє на основі власного Кодексу Професійної Етики з чіткими вимогами до професійної поведінки та стандартів українських фахівців зі зв’язків з громадськістю. Основні проекти UAPR: Європейський PR-Конгрес, конкурс PR-проектів PRAVDA Awards, дослідження українського PR-ринку, UAPR-Академія, PR-Майстерня, PR без кордонів.