Корисні поради, як зробити святковий стіл не тільки смачним і поживним, але й стильним, а також додати йому новорічної символічності.
Сервування
Дотримуйтеся єдиної стилістики. Кольори скатертини, посуду, приборів та інших елементів столу мають перегукуватися.
Ідеальний фон для столу створить білосніжна скатертина, що буде звисати з кожного краю на 20-40 см. При цьому під неї варто підкладати м’яку тканину, щоби не було чутно стуку стаканів.
Серветки в ідеалі обирати тканинні
Новорічний декор. Вам знадобляться свічки, шишки, зірочки, ліхтарики, ялинкові гілочки та символ прийдешнього року – білий металевий бичок.
Завершуйте сервування столі вчасно. В ідеалі все має бути готове за півгодини до приходу гостей.
Меню
Гарнір. Багато хто складає новорічне меню відповідно до символу року. Бик не перебірливий у їжі, однак віддає перевагу саме рослинній. Тож експерти радять ставити на стіл багато страв із зеленню, крупами, овочами й фруктами.
Основні страви. В якості центральної страви, як варіант, може виступити качка з яблуками. Через повагу до бика варто уникати на столі яловичини й телятини на користь інших видів м’яса.
Закуска. Намагайтеся використовувати якомога більше натуральних продуктів та різні види зелені. Доречною буде і сирна нарізка, як данина поваги щуру – повелителю 2020-го.
Десерт. Бик – ласун. Тож йому дуже сподобається новорічний торт, фруктовий десерт або різдвяне печиво.
Обсяг їжі на одну людину
Якщо застілля триватиме 1-2 години, то загальна вага їжі на одну людину має складати приблизно 400 грам. Якщо ж гуляння розтягнеться до 4 годин, то варто закладати не менше 600 грам їжі на кожного. А якщо 6 годин, то 600-1200 грам на гостя.
- Обсяг напоїв на людину
- Безалкогольні напої – 1,5-2 літри на людину.
- Вино – 0,7 літр
- Шампанське – 0,5 літри
- Міцний алкоголь – 0,3-0,5 літри