Фільми мають унікальну способом одкровення нас для нас самих… вони дають перспективу людського буття способом, який зробив кіно найпотужнішим медіумом для передачі великих ідей, і фільми сповідують цей спосіб стільки, скільки існують як форма мистецтва, проте досягли успіху в ньому тільки деякі вибрані. Ми зробили добірку сучасних фільмів про саморозвиток.
Туринський кінь (2011, Бела Тарр)
Сюжет гранично простий: фермер живе з дочкою, у них є кінь, день у день вони виконують одну й ту ж буденну роботу. Якщо говорити про способи викладу думки, то тут їх не так щоб багато, але через цю відносну простоту режисер прагне показати інший рівень значимості.
Внутрішні світи, зовнішні світи (2012, Деніел Шмідт)
Режисер відважно створює власний натхненний світ, в якому безроздільно керує нашою увагою, догоджає наші почуття і кидає виклик усталеним думкам.
Малхолланд Драйв (2001, Девід Лінч)
Визнаючи свою нездатність зрозуміти його зміст, ми не можемо не відзначити, що фільм розмовляє з нами з приголомшливою силою. Щось відбувається в голові, що дозволяє нам співвідносити себе з тим, що відбувається на глибокому рівні.
Той, що біжить по лезу 2049 (2017, Дені Вільньов)
Природа свідомості і особистості, особистісне его – все це досліджується на тлі футуристичних сай-фай декорацій. Задаються великі питання: що означає мати душу? Душа чи робить людину людиною?
Велика безмовність (2005, Філіп Гренінг)
Цей унікальний фільм, перш за все – вшанування тиші, і для глядача це еквівалент керованої медитації під його керівництвом. Спостерігаючи за тим, як монахи займаються повсякденними справами, він дозволяє тиші говорити самій за себе.
Мовчання (2016, Мартін Скорсезе)
Два молодих єзуїтських священика викликаються відправитися в Японію з Португалії на пошуки свого наставника, який, за чутками, відрікся від віри і прийняв культуру і релігію, представників якої збирався звертати.
Самсара (2011, Рон Фріке)
Цей приголомшливо красивий документальний фільм примітний як широтою охоплення, так і чесністю погляду. Його творці звертають пильний погляд на широкий спектр людської діяльності – хорошою, поганий, злий.
Витоки реформаторства (2017, Пол Шредер)
Головна сильна сторона фільму полягає в здатності точно відобразити одвічну екзистенційну боротьбу душі, яка знаходиться в стані пошуку. Він пройнятий безліччю мотивів: віри, сумніву, прощення.
Весна, літо, осінь, зима… і знову весна (2003, Кім Кі Дук)
У монастирі на прекрасному озері живуть буддистський монах і його учень. Вони ведуть просту аскетичне життя, проживаючи так весну, літо, осінь, зиму… і знову весну.
Древо життя (2011, Терренс Малік)
Ми бачимо тяготи і позбавлення невеликий техаської родини очима одного з синів, роздумуючи про свою юність. Драми сімейного життя і дорослішання показуються фракціями всередині могутніх сил природи, неосяжність всесвіту і складності еволюції. У головній ролі – Бред Пітт.