Цікаво, що минулий вікенд був виграний як за кордоном так і вдома, в Північній Америці (США і Канада спільно), запеклими (сказати старіючим буде некрасиво і не політкрректно) зірками. «Форсаж: Хоббс і Шоу» (Hobbs & Shaw) дебютував у Китаї з значними 106 мільйонами доларів. Виконавці заголовних ролей Дуейн Джонсон (Хоббс) і Джейсон Стейтем тепер наближають дев’ятий фільм франшизи до 600 мільйонів доларів світових касових зборів.
На «домашньому» фронті домінувала зірка екшену приблизно з тієї ж вікової категорії Джерард Батлер, чий фільм «Падіння ангела» (Angel Has Fallen) зібрав у США і Канаді 21,3 мільйона доларів. При тому, що фільму, в якому Батлер знову рятує президента США, як і в попередніх двох фільмах цієї франшизи – цього разу від поганих американців, що працюють на ще гірших росіян – передбачали збори на відкриття значно менше 20 мільйонів.
В даному випадку, як і з «Хобс і Шоу» не спостерігається ніякої втоми глядачів від «сіквеліта», хвороби сіквелів, властиві останнім часом окремим іншим франшизам.
Відносний успіх «Падіння ангела» підживлювався більш старшою аудиторією, якій зрозумілі болячки старіючого рятівника вітчизни Батлера і майже відповідає дебюту «Падіння Лондона» в 21,6 млн доларів в 2016 році (без урахування інфляції). Майже половина покупців квитків була віком у 35 років і старше, в той час як аудиторія була майже порівну розділена за статтю, що не типово для підліткових екшенів. Перший фільм франшизи «Падіння Олімпу» дебютував у 2013 році з 30,4 мільйонами доларів.
Популярний комедійний хіт із елементами поганого смаку (читай вульгарності) студії Universal «Хороші хлопці» (Good Boys) зійшов на друге місце в свій другий вікенд зі збором у 11,8 мільйона. Тепер «домашня» каса картини досягла 42,6 мільйона і 49 мільйонів у всьому світі.
Ще один новачок у прокаті, картина з релігійними овертонами «Переможець» (Overcomer), від студій Sony і Affirm Films, також перевершила очікування, отримавши 8,2 мільйона доларів. І тут найбільший сегмент аудиторії (28 відсотків) був віком 55 років і старше. Як бачите, релігія не найпривабливіший елемент у кіно для молоді, яка робить картини блокбастерами.
Також не дивно, що «Переможець», як і «Падіння ангела», найкраще прокочувалися в центрі і на півдні США, де населення релігійніше і патріотичніше, ніж на берегах океанів.
У свій сьомий вікенд диснеївський «Король Лев» зібрав 8,15 мільйона доларів і тепер його «домашній» збір досяг 510,6 мільйона доларів. Не виключено, що після того, як збори за вихідні підрахують до останнього цента, «Лев» витіснить «Переможця» з третього місця на четверте. У всьому світі левовий блокбастер вже зібрав 1,5 мільярда доларів, ставши всього лише дев’ятим фільмом в історії з таким результатом. У понеділок картина перетне позначку зборів у мільярд доларів за межами Америки.
І, нарешті, картина «Одного разу… в Голлівуд» перевершила «Безславних виродків» і стала другим за зборами фільмом режисера Квентіна Тарантіно в Північній Америці зі зборами в 123,2 мільйона доларів. За кордоном у 55 країнах додалося ще 28 мільйонів на загальну суму в 116,6 мільйона. Глобальний збір фільму тепер 239,8 мільйонів.