Студентські роки – період, який згадується як один із найяскравіших у житті кожної людини. І поки хтось із приємною ностальгією та легким соромом згадує цей час, комусь лише з вересня пощастить відчути на собі всі фарби студентства.
Ми спільно з Університетом Короля Данила підготували для вас 10 цікавих фільмів про навчання в університеті та коледжі, про цікавих викладачів та геніальних студентів. Насолоджуйтесь переглядом та готуйтеся до нового навчального року.
Король вечірок (2001)
Уайлдер Вен навчається у коледжі Кулідж уже сім років. І не планує прощатися із студентським життям. Тут він справжня зірка вечірок, улюбленець дівчат, душа будь-якої компанії.
А що буде у житті після коледжу? Про це його змушує замислитись батько. Чоловік ставить сина перед вибором: чи наступний навчальний рік Уайлдер оплачує самостійно, чи він нарешті стає випускником.
Розумник Вілл Гантінґ (1997)
Вілл Гантінґ справжній геній. Хлопець має феноменальну пам’ять і інтелект. Але зовсім ними не користується, зате постійно потрапляє в халепу і марно витрачає студентські роки.
Професор Джеральд Ламбо, який викладає у Массачусетському технологічному інституті, вирішує змінити життя свого геніального студента. Він знайомить його з психоаналітиком Шоном Мегуайром, який допомагає студенту розібратися з комплексами, а й стає справжнім другом Вілла.
Нас прийняли (2006)
“Нас прийняли” – американська комедія про студентське життя. Картина зовсім не схожа всім відомий «Американський пиріг». Фільм розповідає про абітурієнта, якому не дуже пощастило. Він отримав сім відмов від різних установ вищої освіти та посварився через це з батьками.
Але герой картини не зневірився, хлопець разом із однокласниками вирішили створити власний ЗВО.
У них є все: гуртожиток, лекції, які вони читають один одному та типові студентські розваги. А ще симпатії та перші закоханості…
Товариство мертвих поетів (1989)
Престижний та досить консервативний американський коледж відрізняється від інших навчальних закладів одним викладачем. Джон Кітінґ прагне розбудити у своїх учнях справжній інтерес до літератури. Він нехтує програмою навчання, поводиться ексцентрично і легко знаходить спільну мову зі студентами.
Викладач змінює життя студентів. Він щиро мотивує підопічних, вчить цінувати життя та займатися лише тим, що справді приносить радість.
Разом зі студентами Кітінг відроджує «Товариство мертвих поетів» і допомагає кожному юнакові знайти своє місце у світі, повному правил і традицій.
Соціальна мережа (2010)
Фільм розповідає про створення однієї з найпопулярніших соціальних мереж у світі.
А все починалося із звичайної для студентів проблеми – труднощі спілкування. Молоді потрібен був зручний спосіб спілкування у мережі. Щоб допомогти студентам легко знаходити спільну мову, Цукерберг придумав Facebook.
І завдяки тому, що вирішив проблему сором’язливих студентів став одним із наймолодших мільйонерів світу.
Посмішка Мони Лізи (2003)
Ще один фільм про роль знакового викладача у житті студентів. Цього разу в центрі сюжету виявляється Кетрін Енн Вілліс, яка ще нещодавно сама була студенткою, отримує місце викладача історії мистецтв у жіночому коледжі Веллеслі.
Дія фільму розгортається 1953 року. І керівництво, і викладацький склад коледжу дотримувались патріархальних поглядів на роль жінки. Але не Кетрін. Вона вважає, що за права жінок необхідно боротися і готова робити це, заручившись підтримкою своїх студенток.
Вона змінює думки багатьох дівчат про їхнє місце у світі. А студентки змушують Кетрін інакше подивитися на себе самого.
Ідеальний голос (2012)
Як часто ви чули історії про те, як батьки обирають професію своїм дітям, яка йде в розріз з їхніми бажаннями та талантами? Така доля могла спіткати і молоду Беку Мітчелл, якби не її шалене бажання займатися музикою.
Бека мріяла стати ді-джеєм, але батьки наполягли на вступ до Барденського університету.
В університеті Бека стає учасницею жіночого вокального колективу, який виконує пісні без музичного супроводу. Так дівчина стає прихильницею акапельного виконання та яскравою студенткою університету.
В УКД також можна виявити свої вокальні здібності за спеціальністю «Музичне мистецтво».
Річард каже «Прощавай» (2019)
«Викладачі теж люди» – кажуть нам наші наставники, коли не встигають перевірити домашнє завдання чи забувають повідомити дату іспиту. А ще вони також хворіють. І також люблять. Навіть випивають та покурюють марихуану.
Як от професор Річард, який дізнався, що невиліковно хворий. Він вирішив жити на всю котушку, забувши про правила та обмеження. І, звичайно, його студенти розділять з ним радість життя без кордонів.
Душа компанії (2018)
Чи хотіли б, щоб ваші батьки стали студентами університету разом з вами? Медді, яка навчалася до університету Декейтер теж була не в захваті.
Її мама Діана болісно переживала розлучення з чоловіком, тому вирішила відвідати дочку в університеті. Приїзд до студентського кампусу змусив Діану задуматися про своє життя.
Вона вирішила знову стати студенткою. І хоча доньку проти, Діану люблять усі студенти університету. Адже з’ясовується, що вона вміє веселитися та стає справжньою душею компанії.
Мачо та ботан (2014)
Фільм розповідає про пригоди поліцейських Мортона Шмідта та Грега Дженко. Вони важливе завдання під прикриттям. Чоловіки повинні стати студентами коледжу та з’ясувати, хто з місцевих наркодилерів.
Шмідт і Дженко занадто вперто вливаються у студентське життя, сповнене алкоголю та відв’язних вечірок. Поліцейські під прикриттям заводять нові знайомства. Через це напарники віддаляються один від одного і ставлять під загрозу виконання важливого завдання.
Але жоден фільм не здатний повністю передати нереальну атмосферу студентства. Особливо, коли йдеться про навчання в Університеті Короля Данила.
Тут студентів заохочують вільно висловлювати свої думки, погляди, переконання. В УКД немає гордовитості, лише сприятлива атмосфера у студентсько-викладацькому колективі.
Тут цінують прозорість у системі оцінювання, тому іспити проводять у формі тестів. Тут за відвертість обговорення та справедливу критику. Тут знають, що дозвілля має бути яскравим. А умови навчання є комфортними.
Грамотно продуманий навчальний простір, сучасна матеріально-технічна база, спеціалізовані приміщення для дизайнерів, вокалістів, архітекторів, високотехнологічні аудиторії для програмування та робототехніки, стильне оформлення та безліч місць для селфі – все це про УКД.
Вибирай одну з 16 спеціальностей УКД та надсилай електронну заяву для вступу!