Перемога фільму на одному з престижних кінофорумів – виділяє його серед тисяч стрічок, які щорічно з’являються на світ божий. Якщо ж картина завойовує кілька авторитетних нагород, на кшталт «Оскара» – вона автоматично отримує місце в історії кінематографу.
Покопирсавшись в історії Американської Кіноакадемії, ми обрали ті фільми і тих кінематографістів, котрі зібрали аномальну кількість «Оскарів».
Абсолютний рекорд за кількістю отриманих статуеток кіно академії встановив Уолт Дісней. В його колекції стоїть 26 таких премій. Враховуючи те, що кожен такий позолочений болванчик важить 3,85 кг – загальна їх вага складає 100,1 кг.
Свою першу нагороду Американської Кіноакадемії він отримав у 1932 році за мультик про пригоди Міккі Мауса.
Якщо не враховувати екстраординарне досягнення Діснея, то рекордною кількістю «Оскарів» серед режисерів вважалися б чотири статуетки. Саме стільки зібрали Джон Форд, Федеріко Фелліні та Інгмар Бергман.
Найоскароноснішими фільмами стали «Бен-Гур» (1959), «Титанік» (1997) та «Володар перснів: Повернення короля» (2003). Кожен з них отримав по 11 статуеток.
Натомість, якщо «Володар перснів…» здобув всі нагороди, на які номінувався, то «Бен-Гур» та «Титанік» могли отримати ще більше таких призів.
Однак жоден із цієї трійки не зібрав п’ятірку головних «Оскарів»: за кращий фільм, режисуру, сценарій, а також чоловічу і жіночу ролі.
На сьогодні історія знає лише три фільми, котрим вдалося завоювати всі ці три ключові статуетки: «Це трапилося одного разу вночі» (1934), «Пролітаючи над гніздом зозулі» (1975) та «Мовчання ягнят» (1991).
Лідерами серед оскароносних акторів є Джек Ніколсон та Деніел Дей-Льюіс, в активі яких по три «заповітних статуетки». Перший отримував ці нагороди за фільми: «Пролітаючи над гніздом зозулі» (1977), «Мова ніжності» (1984) та «Краще не буває» (1998).
Доречі, Джек Ніколсон відзначився і серед рекордсменів за кількістю отриманих “Золотих глобусів”. Та останніх, на відміну від премії Американської кіноакадемії, у нього цілих шість.
На відміну від Ніколсона, Деніел Дей-Льюіс отримав всі свої «Оскари» саме за головні ролі. Нагороди йому принесли: «Моя ліва нога» (1990), «Нафта» (2008), «Лінкольн» (2013).
Серед актрис найбільше статуеток отримала Кетрін Хепберн – чотири «Оскари» за «Ранню славу» (1934), «Вгадай, хто прийде до обіду» (1968), «Лева взимку» (1969) та «На золотому ставку» (1982).
Ну, а найбільша кількість спроб отримати цю нагороду була у Меріл Стріп, котра номінувалася на «Оскар» 18 разів. Натомість отримувала її лише тричі.