Виявляється, щоб рік виявився рекордним для касових зборів, зовсім не обов’язково, щоб рік закінчувався випуском у грудні чергового, багатьом уже набридлої серії «Зоряних воєн», як це було в минулому грудні.
Так, цифри говорять, що поки що грудень нинішній відстає від грудня минулого на 60 відсотків за зборами у спільному, «домашньому» ринку США і Канади. Але, як то кажуть в одному чудовому мьюзиклі: «Не плач за мною, Аргентина». В даному випадку Голлівуд. На той момент, коли пишуться ці рядки, «домашні» збори за рік 2018 вже досягли 11 мільярдів доларів. При тому, що в минулому році ці самі «Зоряні війни: Останній Джедай» відкрилися в грудні з 220 мільйонами доларів у свій перший вікенд. Тож можна сміливо передбачити, що в цьому році загальний збір за рік буде в районі 12 мільярдів доларів. Біль ше або менше – це вже деталі.
І це тільки в Північній Америці. Але, як відомо, тепер Голлівуд все більше і більше заробляє за морями. І почну з того, що «Аквамен» (Aquaman), ще не вийшовши на екрани в Північній Америці (це трапиться 21 грудня), продовжує свій феноменальний заплив по всьому світовому океану з 261,3 мільйонами касових зборів на сьогоднішній день. До другого уікенду додалися ще 44 країни. Але, як і слід було очікувати, жодна з них не змогла досягти касових висот (в даному випадку – глибин) «Аквамена». Після минулого вікенду ця картина наповнила один лише китайський касовий водойм до 189,2 мільйона доларів. Почекаємо, як картина спрацює у водах Північної Америки.
А тут, швидше у повітрі, ніж на воді, домінував мультик, причому навіть не зроблений на комп’ютері, як більшість картин цього жанру, а мальований руками (із застосуванням комп’ютерних спецефектів) «Людина-Павук: Навколо всесвіту» (Spider-Man: Into the Spider-Verse) з 35 мільйонами доларів зборів.
Цього разу павутину плете на білий юнак, а, згідно з віянням часу на цих берегах, хлопчина зі змішаної афро-американської і пуерторіканської сім’ї. Можливо з цим пов’язані високі цифри відвідуваності картини меншинами – 20 відсотків глядачів були іспаномовними американцями, а ще 17 відсотків – афро-американцями. Це в цілому всього на 10 відсотків менше, ніж глядачів «кавказького» походження, якими (Caucasians) тут величають всіх білих американців.
На тлі «засилля» мультиків – третє і четверте місця посіли відповідно «Грінч» з 11,6 мільйонами і «Ральф проти інтернету» з 9,6 мільйонами. Особливо вражаюче виглядає друге місце за зборами в Північній Америці чергового, якщо не зраджує пам’ять, 37-го фільму «Наркокур’єр» (The Mule), поставленого легендарним Клінтом Іствудом в якості режисера. 88-річний актор і режисер зіграв і головну роль у цьому досить традиційному за формою, але добротно скроєному і добре зіграному фільмі. У ньому ровесник автора – американець, який у кінці життя повністю розорився, починає доставляти наркотики для латиноамериканського картелю.
Як і слід було очікувати, більше половини глядачів були старше 50 років, що не завадило фільму зібрати вражаючі 17,4 мільйона доларів при тому, що число залів було на 1300 менше, ніж у юного «Людини-Павука». І це не дивлячись, а може і завдяки тому, що відповідно до характеру головного персонажа, фільм часом не відрізняється особливою політкоректністю, від якої народ утомився.