Давайте почнемо не з Північної Америки, а з решти світу. Тим більше, що останнім часом саме за межам США і Канади, що утворюють спільний північноамериканський ринок, голлівудські фільми збирають найбільшу частину своїх доходів. А деякі, навіть абсолютно провальні в Америці, виходять в плюс саме завдяки зборам за межами північноамериканського континенту (не враховуючи Мексику).
Отже, шановний дракон із популярної анімаційної франшизи виявився добре прирученим і третя картина франшизи «Як приручити дракона» (How to Train Your Dragon: Hidden World), ще не долетівши на крилах дракона до Північної Америки, заробила вже 38,2 мільйона доларів в 46 країнах і довела свої закордонні збори до 138,7 мільйона доларів. Це добрий знак перед випуском фільму на екрани США і Канади 22 лютого.
Не настільки щасливим виявився інший мультик з іншої франшизи. Хоча «Лего фільм 2» (The Lego Movie 2: The Second Part) і посів перше місце в свій «домашній» дебютний вікенд з 35 мільйонами доларів зборів з 4303 екранів, це результат виявився значно слабшим очікуваного в 50-55 мільйонів. Деякі студії, як видно, розбалувалися майже гарантованим успіхом анімаційних франшиз, але недооцінили все наростаючу втому глядачів від нескінченних варіацій на одну і ту ж тему. Іноді, як у випадку з добре тренованим драконом, інновації в сценарії і нові технічні прийоми, допомагають подолати цю втому, але у випадку з неживими кубиками «Лего» цього не сталося.
До речі, іноземний прокат в разі цього фільму також не виглядає багатообіцяюче. У 63 країнах картина в свій дебют зібрала всього 18,2 мільйона доларів.
Однак повернемося в рідні пенати. Тут, у Північній Америці, друге місце за результатами прокату зайняла також дебютна комедія What Men Want («Чого хочуть чоловіки»). Це – «перевертень» успішної комедії 2000 року «Чого хочуть жінки», в якій з’ясувати, чого ж вони хочуть, вирішив сам Мел Гібсон. Цього разу інтереси протилежної статі з’ясовує Тараджі Хенсон. А головні герої, відповідно до сьогоднішнього тренду, знаходяться чорношкірі американці. Не слід дивуватися, що дізнатися, чого ж усе-таки хочуть чоловіки, вирішили 66% глядачок-жінок. 48% усіх глядачів були афро-американці. У підсумку, фільм у свій перший вікенд зібрав солідні 19 мільйонів доларів, що відповідало очікуванням і прогнозам. З огляду на те, що бюджет картини був вельми скромним – всього 20 мільйонів доларів – касові перспективи у фільму хороші.
Ми якось звикли, що будь-який бойовик з Ліамом Нисаном просто автоматично стає касовим феноменом. На жаль, цього не станеться з його новою роботою в картині Cold Pursuit («Снігоприбиральник» – черговий шедевр творчості російський прокатників. «Холодна погоня» у них перетворилася в машину з прибирання снігу). Фільм, римейк норвезької картини In the Order of Disappearance, поставив Ханс Петер Муланд. Результат, який посів третє місце фільму не вражає – всього 10,8 мільйона доларів з 2630 екранів.
Чи зіграло роль те, що Нісона нещодавно звинуватили в нібито расистських висловлюваннях, сказати важко.