Конспект семінару Олександра Роднянського в Києві

У київському FEDORIV Hub відбувся семінар Олександра Роднянського «Кінематограф про мене». Продюсер семи десятків фільмів, серед яких «Левіафан» і «Сталінград» поділився з українською публікою своїм досвідом роботи. Наводимо головні тези семінару:

– Продюсер – це підприємець. Раніше держава вирішувала, що і хто знімає – була редакторська система контролю. Ринок народив продюсерів. Особливості продюсера: здатність ризикувати, мріяти і робити. Він знає специфіку країни і народу, для яких виробляється фільм.

– Я працюю тільки з тими, хто мені близький по духу – це не обов’язково дружба, але мені важливо говорити з людиною однією мовою. Мені простіше працювати зі своєю людиною, ніж із крутим американцем.

– (Про роботу з Андрієм Звягінцевим над «Єленою» і «Левіафаном») він прийшов до мене, тому що у мене була репутація «божевільного». Зараз перше, що в мене запитують будь-де в світі – «Як там справи у Звягінцева?». Тому що ця людина зарекомендувала себе, і за ним усі стежать. Його мова зрозуміла багатьом людям.

– Я не вірю в телебачення і не вірю в його виживання.

– Великий фестиваль – це найкраще просування авторського фільму. Про нього точно дізнається світ. Тут, на відміну від жанрового кіно, не потрібно витрачати гроші на піар-компанії, потрібно зняти цікавий фільм, який у подальшому стане візитною карткою. Авторське кіно – це можливість сходити до психоаналітика. Авторський кінематограф досліджує людину. Будь-який успішний фестивальний фільм збере у прокаті багато грошей. Наприклад, фільми «Любов», «Біла стрічка»…

– Короткометражка – найкраща візитна картка режисера, папірець нічого не означає. Мені потрібно бачити, що людина може.

– Я ненавиджу поетичне кіно. Тут є тільки «добро-зло», «любов-ненависть». Тут немає живих людей. Кіно починається там, де ми бачимо, як створено людину. Параджанов не обговорюється, але він не може відповідати за всі інші фільми. А я багато чого побачив. До речі, румунська модель – найбільш жива. Румуни дуже маленькими грошима почали робити кіно про себе. Там успішне і ТБ, і кіно.

– Чому ваш фільм повинні подивитися? Тому що свій? Ні. Він має бути видовищним, цікавим, захоплюючим.

– У мене не було недорогих фільмів, якось не виходило працювати з маленькими бюджетами. Теоретично знаю, що обмеження хороші, але це доля молодих хлопців, які хочуть прорватися. Ми повинні забезпечити якість. Якщо у прокат виходить недорогий фільм і паралельно високобюджетний – потрібно чимось привернути. Спрацювати може тільки подієвий фільм.

– «Плем’я» Мирослава Слабошпицького – неймовірний фільм. Якби його номінували на «Оскар», даю гарантію, що він був би в п’ятірці.

– Обожнюю фільми, засновані на реальних подіях. Наприклад, фільм «Легенда Г’ю Гласса» Алехандро Гонсалеса Іньярріту. Але у нас це не розвинене.

– У хорошому кіно ми завжди бачимо слабкості людини. «Моя ліва нога» Джеймі Шерідан або «Скафандр і метелик» Джуліана Шнабеля розповідають історії подолання й усвідомлення. А це завжди цікаво. Я люблю драматичні, трагічні історії. Мені подобається Шекспір.

– Нічого мені просто так не давалося – я завжди вчився, розвивався.

ЧИТАТИ ЩЕ

Тарас Шевченко в кіно

Якщо зібрати всі повнометражні ігрові фільми, присвячені життю Тараса Шевченка, а також екранізації його творів – набереться близько двадцяти картин. Більше половини яких – ідеологічні...

Водолій: Характеристика знака, сумісність та дати народження

Водолій — знак, який завжди вирізняється своєю оригінальністю, прагненням до свободи та незалежності. Люди, народжені під цим знаком, мають яскраву уяву, відкритий розум і прагнення...

Хентай: все що треба знати про пікантне аніме

Щороку хентай, жанр японської анімації з відвертими сексуальними сценами, входить до топ-запитів на порносайтах. За даними Pornhub, в Україні цей жанр замикає десятку найпопулярніших. Сексологиня...

Як накачати прес у домашніх умовах: Ефективні вправи та поради

Прес – це одна з тих частин тіла, яку багато людей прагнуть покращити. Незалежно від того, чи ви хочете досягти рельєфного живота або просто зміцнити...