Чи стала «Годзилла 2: Король монстрів» (Godzilla: King of the Monsters) королем касових зборів на своє відкриття? Фільм студій Warner Bros. і Legendary швидше правив у міжнародному прокаті, налякавши весь світ на 179 мільйонів доларів.
«Годзілла 2: Король монстрів» коштував у виробництві монструозні 200 мільйонів доларів, без урахування витрат на маркетинг. Тож фільму доведеться ще серйозно полякати глядачів, щоб окупитися і принести прибуток.
Тим більше, що фантастичний блокбастер дебютував у Північній Америці (США і Канада спільно) лише з 49 мільйонами доларів зборів. Нижче передбачених 50 мільйонів. Фільм, режисером якого був Майкл Догерті, не сподобався критикам (він отримав 39 відсотків на сайті Rotten Tomatoes), в той час як глядачі дали йому B+ на сайті Cinematic.
Чоловіки склали 67 відсотків аудиторії. 53 відсотки кіноглядачів були у віці від 17 до 34 років. Біла аудиторія склала 47 відсотків покупців квитків, потім слідують іспаномовні (24 відсотки), глядачі азіатського походження (16 відсотків) і афроамериканці (13 відсотків).
Картина мала найкращий старт у Китаї, де заробила 70 мільйонів доларів. В Японії, де багато років тому «народилася» Годзилла, фільм зібрав лише $8,4 мільйона, а в Мексиці спрацювала на $4,6 мільйона.
Ще один новий реліз, «Рокетмен» (Rocketman) студії Paramount, музичний байопік, заснований на житті рок-зірки Елтона Джона, заробив 56 мільйонів доларів у всьому світі, в тому числі $25 мільйонів у «домашньому» прокаті. В Австралії картина зібрала 3,9 мільйона доларів США, далі йдуть Франція з $1,8 млн, Німеччина – $1,5 млн і Бразилія – 1,1 мільйона доларів. Але зі зрозумілих причин найвищі збори були в рідній для Елтона Великобританії, де картина заробила 15,3 мільйона доларів.
Багато негативних коментарів у Голлівуді, включаючи від Елтона Джона, та й у самій Росії викликало рішення російських прокатників вирізати з фільму приблизно п’ять хвилин сцен, що містять елементи одностатевого кохання і вживання наркотиків.
Хоча 56 мільйонів це досить вражаючий заробіток, фільм не злетів так високо, як рок-байопік «Богемська рапсодія» (Bohemian Rhapsody) про іншого рок-музканта Фредді Меркюрі, який дебютував із 51 мільйоном доларів у листопаді і в підсумку зібрав $ 216,4 мільйона в північноамериканському прокаті.
«Аладдін» студії «Дісней» заробив ще 78 мільйонів доларів глобально, довівши свої світові збори до 446 мільйонів доларів. У Північній Америці збори впали приблизно наполовину до 42 мільйонів у цей уїк-енд.
Інший диснеївський касовий монстр «Месники: Фінал» (Avengers: Endgame), зібрав у Північній Америці $8,6 мільйона і ще $16,4 мільйона в усьому світі. Це ставить картину з її глобальним гаманцем у $2,713 мільярда, приблизно в $75 мільйонів до світового рекорду «Аватара» з його $2,78 мільярда.
Напередодні свого дебюту в Північній Америці, в дев’яти країнах відкрився мультик «Таємне життя домашніх тварин 2» (The Secret Life of Pets 2) з 17,2 мільйона доларів зборів. Це включає Росію ($11,6 мільйона) і Україна ($1,3 мільйонів). Далі з великим відривом, але з поправкою на порівняно невелике населення, слід Сінгапур з $400 тис. і Малайзія ($200 тис.).