Вибір фільму залежить від актуального порядку денного. Якщо обставини склалися таким чином, і весь світ повільно, але вірно занурюється в чергову економічну кризу, вам буде цікаво подивитися фільми на відповідну тему.
«Мені б у небо»
Фільм покаже історію співробітника консультаційної компанії «Консультування у сфері зміни роду занять». До його послуг вдаються роботодавці, коли їм потрібно когось звільнити. Завдання агента – пом’якшити ситуацію і не допустити того, щоб людина, яка втратила роботу, прийшла до рішення подати до суду на колишнього роботодавця.
Герою Джорджа Клуні його робота щиро подобається і приносить задоволення, навіть постійні перельоти по всій країні йому в радість, адже він уже й не пам’ятає як це жити в одному місці. Але оскільки економічна криза не шкодує нікого, то її роботодавець вирішив скоротити витрати. Більше літати по всій країні для виконання своїх обов’язків не потрібно. Ось тільки до такого повороту подій консультант у сфері зміни занять не був готовий.
«У компанії чоловіків»
Несподівана втрата роботи – важке випробування, і від такого повороту подій ніхто не застрахований. Навіть високопоставлені співробітники можуть виявитися без роботи і багаторічний досвід роботи теж не є гарантією створення робочого місця. Що робитиме людина, опинившись без роботи? Продасть будинок та переїде до батьків? Створюватиме видимість того, що все ще працює? Кожен переживає повну зміну життєвих орієнтирів по-своєму.
«Дефолт»
Це фільм про фінансову кризу, що ґрунтується на реальних подіях. Дія відбувається у Кореї 1997 року. Фінансова криза показана у трьох історіях, глядачі побачать події, що відбуваються, з погляду власника фабрики, колишнього банкіра та фінансового аналітика центрального банку. Такий підхід до побудови сюжету дозволив докладно показати, що відбувалося з бізнесом у складний період та як суспільство пережило таке потрясіння.
Екранний час було приділено і політичним рішенням, ухваленим перед кризою і після неї. Очевидно, що до такого фатального розвитку подій ніхто не був готовий.
«Капіталізм: Історія кохання»
Фільм-думку знято від першої особи, її творець і за сумісництвом головний герой відомий у США документаліст Майкл Мур розповідає про фінансову кризу 2007-2009 років і висловлює власну думку про її причини. На думку Мура, криза сталася через те, що громадяни країни, по суті, постійно зазнають пограбування з боку банків, великих корпорацій та політиків.
«Інсайдери»
У цьому документальному фільмі представлена думка про причини кризи від осіб, які мали змогу її надати або, навпаки, прискорити. Режисер Чарльз Фергюсон створив картину з інтерв’ю політиків та фінансистів, присвячених темі кризи та її причин. На думку цих осіб, основною причиною фінансового краху є зайва лібералізація фінансових ринків. Але, мабуть, головна інтрига фільму полягає в тому, що далеко не всі люди, які мають на той момент можливість вплинути на розвиток ситуації, погодилися відповісти на запитання.
«Передозування – наступна фінансова криза»
Оскільки глядачів цікавить не тільки криза, що вже відбулася, експерти не могли звернути увагу на той факт, що це не останній економічний спад в історії і, цілком імовірно, згодом події розвиватимуться ще більш стрімко. Фільм короткий, але досить інформативний складається з інтерв’ю фінансових експертів, які точно знають, які події є провісниками економічної катастрофи.
Фільми про кризові моменти у розвитку економіки завжди викликають інтерес, адже подібні події завжди можуть повторитися і вже неодноразово повторювалися принаймні протягом останніх двох століть. Тож дивитися подібні фільми не лише цікаво, а ще й дуже корисно для загального розвитку.