Яке ж свято без ялинки? Між її корінням усього на одну ніч облаштовується пункт видачі посилок від улюбленого лапландського діда, а на її гілках протягом кількох тижнів проходить виставка усього найбільш блискучого, що можна знайти вдома. Та коли подарунки дійдуть до своїх адресатів, а з-під скляних шариків почнуть сипатися змарнілі голки – святкове дерево відправиться, в кращому випадку, на корм для оленів чи на виробництво паперу.
Щороку лише в Україні для новорічних свят вирубується більше 5 млн ялинок. Щоб їх виростити треба 3-5 років і 5 квадратних кілометрів. За площею, це трохи більше за весь Труханів острів у Києві. При цьому третина всіх зрубаних ялинок, так і не знайшовши своїх покупців, йдуть на звалище.
Один із найбільш ефективних способів зменшити масову вирубку – придбати живу ялинку в горщику. При правильному догляді за нею – ще й ваші онуки водитимуть навколо неї хороводи. Такі домашні ялинки вже стали еко-трендом останніх років у всьому світі. Ціна на неї коливається в залежності від розмірів і сорту – від 200 до 10 тис грн.
Найпопулярніші різновиди ялинок у горщику:
- Блакитна ялина. Відрізняється пишною хвоєю з блакитним відливом, завдяки чому її відносять до преміум-класу.
- Ялиця. Мабуть, найпопулярніше новорічне дерево.
- Ялина звичайна. Один із найбільш доступних сортів новорічного дерева, що відрізняється приємним ароматом і м’якістю на дотик.
- Ялина канадська. Ідеально підходить для оформлення квартири.