Деніел Дей-Льюїс народився 29 квітня 1957 року в Лондоні в забезпеченій сім’ї англійської актриси Джилл Белкон і ірландського поета Сесіла Дей-Льюїса.
Вперше Дей-Льюїс потрапив на знімальний майданчик в чотирнадцятирічному віці. В епізодичній ролі молодого вандала у фільмі «Воскресіння, кривава неділя» Джона Шлезінгера.
У його послужному списку є багато знакових ролей. А також незліченна безліч найрізноманітніших кінематографічних нагород.
Одну за одною збирати престижні нагороди Деніел Дей-Льюїс став після виходу на екрани мелодрами «Дев’ять» і історичної стрічки «Лінкольн», в кожній з яких йому знову дісталися головні ролі.
У 2012-му році британський актор отримав свій останній на даний момент «Оскар». Він став одним з двох акторів в історії кіно, що зуміли тричі підкорити таку висоту.
Кімната з видом (1985)
Події картини розгортаються у Великобританії в 1907 році. Головна героїня Люсі, в супроводі своєї тітоньки Шарлотти подорожує по Італії. У Флоренції Люсі знайомиться з молодим англійцем Джорджем Емерсоном.
Повернувшись до Англії, вона постає перед вибором: або погодитися на схвалюваний матір’ю і суспільством шлюб з освіченим і вкрай благопристойним нареченим або віддатися раптовому потягу до дивного, але щирого юнака?
Нестерпна легкість буття (1988)
Популярність прийшла до актора у 31. Саме в цьому віці Деніел Дей-Льюїс зіграв головну роль в любовній драмі Філіпа Кауфмана «Нестерпна легкість буття», знятої за однойменним бестселером Мілана Кундери.
Фільм розповідає про життя звичайного чеського лікаря. Томаш цурався політики і мав безліч жінок. Однак Празька весна 1968 року змінила його життя.
Моя ліва нога (1989)
Справжнім тріумфом для Деніела Дей-Льюіса стала роль в картині «Моя ліва нога». Стрічка вийшла на екрани у 1989 році. Актор виконав роль людини, яка хвора на церебральний параліч.
Але любов матері і сім’ї, особиста мужність і завзятість допомогли навчитися герою малювати і писати пальцями лівої ноги. Крісті Браун зумів знайти щастя і стати художником.
Для підготовки до ролі актор відвідував клініку, в якій лікуються люди, що страждають цією недугою. Його гра удостоїлася найвищих нагород, включаючи премію BAFTA і «Оскар».
Останній з могікан (1992)
У 1992 році Деніел Дей-Льюїс знявся в головній ролі в екранізації роману Джеймса Фенімора Купера «Останній з могікан», знятої режисером Майклом Манном. За цю роль актор отримав премію BAFTA.
За сюжетом, військовий ескорт, що супроводжує дочок англійського полковника Мунро в англійський форт Вільям-Генрі, атакований гуронами. На допомогу жінкам і майору Дункану Хейворд, що вціліли в сутичці, приходять білий мисливець Соколине Око.
В ім’я батька (1993)
У 1993 році Деніел Дей-Льюїс знявся в драмі «В ім’я батька». Картина заснована на реальних подіях і є екранізацією історії Гілфордской четвірки.
У 1975 році в місті Гілфорд на півдні Англії в двох пабах прогриміли вибухи. Четверо ірландців були несправедливо звинувачені в організації цих терактів. Ці четверо просто випадково опинилися на місці злочину.
За роль ірландця Джеррі Конлона Деніел Дей-Льюїс був номінований на премії «Золотий глобус», BAFTA і «Оскар».
Банди Нью-Йорка (2002)
«Банди Нью-Йорка» – екранізації однойменної документальної книги Герберта Осбери. Стрічка вийшла на екрани в 2002 році.
Картина розповідає про часи, коли вулиці Нью-Йорка заполонили різні банди. В одній із запеклих сутичок між ними гине батько головного героя – ватажок банди іммігрантів Валлон на прізвисько «Священик». Його вбиває один з членів банди корінних американців – Білл Каттінг на прізвисько «М’ясник».
Після смерті батька, Амстердам потрапляє до виправної установи, де проводить цілих шістнадцять років. І ось, опинившись на волі, він вирішує будь-що-будь помститися за смерть батька.
За участь в «Бандах Нью-Йорка» Деніел Дей-Льюїс отримав премії BAFTA і Гільдії кіноакторів США.
Балада про Джека і Роуз (2005)
У 2005 році побачив світ фільм Ребекки Міллер – дружини актора, – під назвою «Балада про Джека і Роуз». Деніел виконав в ньому головну роль.
Фільм оповідає глядачеві історію людей, що живуть на одному з численних островів величезного океану. Події стрічки розгортаються навколо двох персонажів – батька, і його рідної дочки-підлітка.
Нафта (2007)
У 2007 році Деніел Дей-Льюїс знявся у стрічці Пола Томаса Андерсона. «Нафта» є екранізацією однойменної книги Ептона Сінклера.
Події стрічки розгортаються у 1898 році. Головний герой – цілеспрямований Деніел Плейнв’ю, власник великої нафтовидобувної компанії. Його конкуренти не сплять, а різноманітні аферисти та здирники шукають способів випросити у підприємця грошей. Втім, Плейнв’ю ніколи не любив людей.
За роль нафтовика Деніела Плейнв’ю 24 лютого 2008 року Дей-Льюїс отримав свій другий «Оскар».
Лінкольн (2012)
У 2012 році Деніел Дей-Льюїс виконав головну роль в фільмі Стівена Спілберга «Лінкольн».
Стрічка розповідає про шістнадцятого президента США Авраама Лінкольна. Ця людина внесла величезний внесок в історію і розвиток країни. У своїй політиці він вів боротьбу з рабовласництвом. І був упевнений, що його викорінення виведе країну на новий рівень розвитку демократії.
За головну роль в «Лінкольні» Деніел Дей-Льюїс отримав свій третій «Оксар» за головну чоловічу роль, що стало безпрецедентною подією в світовому кінематографі.
Також це посприяло потрапляння актора в сотню найвпливовіших людей світу за версією журналу Times в 2013 році.
Примарна нитка (2017)
Головний герой фільму, кутюр’є і модельєр з непростим характером, відправляється на запрошення в Лондон і починає працювати над створенням одягу для членів королівської сім’ї, представників аристократії і столичного бомонду.
Однак модельєрові не вдається повністю віддатись творчому процесу, адже з оточенням в індустрії моди 50-х і, перш за все, її представниками, теж необхідно певним чином взаємодіяти. Незабаром після знайомства з новою музою – Альмою – популярний кутюр’є починає помічати, як руйнується його життя.