Спираючись на поради професійних психологів, ми відібрали найкорисніші поради, як урізноманітнити дозвілля під час зимових канікул.
Пазли. На допомогу вам прийде велике розмаїття від класичних картонних головоломок, до їх об’ємних аналогів, що відтворюють 3D-моделі архітектурних об’єктів. А також тренд останніх років – пазли, в яких кожна деталь повторює силует тварини. Останні стануть справжнім випробуванням навіть для досвідчених любителів цього заняття.
Настільні ігри. Познайомте дітей з іграми свого дитинства, коли у кожного в кишені ще не було гаджетів.
Рукоділля. Дрібну моторику рук корисно розвивати дітям будь-якого віку. Дошкільнятам корисно буде, наприклад, вирізати сніжинки. Дівчат може зацікавити створення суконь для своїх ляльок. Хлопцям припаде до душі робота з конструктором. А ті, хто всерйоз цікавиться технікою – можна допомогти розібрати замок дверей або якийсь із побутових приладів. Адже багатьом дітям цікаво: що ж там усередині.
Новорічна ялинка в центрі міста, музей, театр, кінотеатр тощо. Їх відвідання можна поєднати з відвідуванням екзотичного кафе: дайте дитині вперше скуштувати страву, про яку раніше вона навіть не чула.
Домашній концерт або вистава. Якщо у дитини виражені артистичні здібності, то посприяйте тому, аби вона їх виразила. Допоможіть дитині з костюмом і музикою для виступу або облаштуйте ширму для театру ляльок. Можливо це стане першим поштовхом у кар’єрі майбутньої зірки.
Спорт. Познайомте дитину з тренажерами в спортзалі, розкажіть, як ними користуватися. А може саме час стати на лижі, сноуборд чи ковзани. Покажіть, що спорт може бути справді захоплюючим заняттям.
Кухня. Навчіть дитину готувати якусь нову страву. Зробіть в спеціальних формочках у вигляді ялинок, зірочок тощо. Діти будуть з радістю вирізати такі фігурки з тіста.
Змагання з настільних ігор. Для цього можете залучити не тільки членів родини, але й друзів дитини. В пригоді вам стануть лото, доміно, шашки, тематичні дитячі ігри та велике розмаїття інших настільних ігор.
Дайте дітям понудьгувати. Низка психологів запевняють, що інколи корисно лишати дітей самих удома наодинці зі своїми думками та інтересами. Якщо батьки підуть, наприклад, у гості, а дитині буде нудно вчергове передивлятися відео на YouTube та грати в одні й ті ж самі комп’ютерні ігри, то прийде творче осяяння. Воно може відкрити в них творче начало.