Оскільки нічого особливо сенсаційного в сфері касових зборів в цей уїк-енд не відбулося, давайте почнемо з невеликого аналізу підсумків усього вересня. Благо, він для «домашнього» ринку (США та Канада) виявився досить цікавим. Тим цікавішим, що взагалі-то в Голлівуді вересень традиційно вважається, точніше вважався раніше, таким собі млявим, «сплячим» місяцем для касових зборів.
Не знаю, чи поламана традиція тепер, оскільки вересень минулого 2017 року виявився рекордним за тотальним збором у 699 млн доларів. Тоді цю своєрідну аномалію приписали феноменальному успіху хоррор-трилера «Воно» (It), що зібрав у США і Канаді феноменальні 286,6 млн доларів.
Однак вересень 2018 року виявився другим за всю історію по касі з 660 млн доларів (третім з 615 млн тепер став вересень 2015 року).
У чому ж секрет такого успіху при відсутності очевидного блокбастера типу «Воно»? Справа в тому, що досить вдало попрацювали в прокаті одразу кілька картин. Кожна з них на блокбастер не потягнула би, проте разом вони спрацювали на касу злагоджено, і ось результат.
Жаховичок «Монахиня» (The Nun), що вийшов у прокат 7 вересня, до кінця місяця заробив 109 млн доларів і став другим в історії фільмом жахів після «Воно». Він зібрав у вересні місяці біль ше 100 млн доларів. І це тільки в Північній Америці. Глобальний збір картини після вересня склав 330 млн доларів.
Другим успішним «касиром» став фільм «Шалено багаті азіати» (Crazy Rich Asians), з «домашніми» зборами в 71 млн доларів. До сих пір жодна картина, випущена в прокат в середині серпня, так успішно у вересні не виступала. А загальний її збір у Північній Америці на кінець вересня склав 165,7 млн доларів.
На третьому місці за вересневими зборами опинився «Хижак» (The Predator) з 47,7 млн каси після другого свого вікенду в прокаті. Цифра ніби солідна, але від «переосмислення» блокбастера тридцятирічної давності з Арнольдом Шваценеггером очікували більшого.
Звернемося до дебютанту прокату «Вечірня школа» (Night School). Ця нехитра комедія зібрала у свій перший вікенд 28 млн доларів, що перевищило всі очікування – а саме приблизно 20 млн, які їй пророкували.
У 20 країнах за межами Північної Америки картина додатково зібрала 5,5 млн доларів. З них у Великобританії 2,2 млн.
Успішніше, ніж очікувалося, йде комедійний трилер «Проста послуга» (A Simple Favor) з Анною Кедрик і Блейк Лайвлі. Стартувавши 14 вересня, картина режисера Пола Фейга зібрала 43,1 млн доларів, незважаючи на те, що для Фейга, який раніше був відомий своїми теплими комедіями про жінок, цей фільм доволі нетиповий своїм досить похмурим підходом до прекрасної статі. Хоча гумор картини рятує її від повної чорноти.