Fandor зібрав улюблені фільми Джона Карпентера та його враження від них і змонтував це у двохвилинному відео.
Джон Карпентер має величезний вплив на сучасне масове кіно, адже створив кращий фільм про стосунки чоловіка і його автомобіля («Христина») і придумав головну архетипову ситуацію всіх сучасних фільмів жахів – маніяк переслідує підлітків («Хелловін»).
Впродовж усієї своєї кар’єри Джон Карпентер лякав кіноглядачів, тому особливо цікаво розглянути кінокартини, які надихнули його на створення фільмів, які, у свою чергу, внесли величезний вклад в один з найулюбленіших глядачами жанрів кіно – фільм жахів.
Цікаво, що ви не побачите багато крові, кишок або «масок смерті капітана Кірка» у фільмах, які сформували Карпентера як кінематографіста. Однак це не означає, що фільми в його списку райдужні та безтурботні.
Першим є один з класичних фільмів Альфреда Хічкока «Запаморочення» 1958 року. Карпентер вважає цю стрічку ідеальним жахом. Називає її мрією та дивовижею, чимось темним і нав’язливим.
Наступним у списку є «Фотозбільшення», що вийшов у 1966 році. Режисер фільму – Мікеланджело Антоніоні. На думку Карпентера, це свого роду прекрасний і загадковий взірець кінематографу. Режисеру справді дуже подобається ця картина, і йому ніколи не буває її досить.
Ще одним фільмом, які Карпентер відносить до улюблених, є стрічка Говарда Хоукса «Тільки в ангелів є крила» (1939). У Карпентера дуже чітка позиція щодо режисера цієї стрічки. Він вважає Хоукса людиною, що буквально винайшла американське кіно і є найбільшим американським режисером.
Картина «Ріо Браво» 1959 року викликає у Карпентера бурю емоцій. У рік виходу на широкі екрани він ходив дивитись її п’ять разів, бо вона емоційна, а режисер любить подібні фільми. На його думку, вони змушують людей відчувати. Саме так і у своїх фільмах Карпентер хоче впливати на глядача.
Завершує список улюбленців фільм Орсона Уеллеса «Громадянин Кейн» (1941). Карпентер називає це кіно чудовим, схожим на видіння.
https://vimeo.com/237982121