Кожній тварі по парі, говорить народна, вибачте, голлівудська мудрість. А якщо фільм робить гроші, то чекайте сіквелів, приквелів і спін-оффов. (Це не моя викривлена українська – це такі слова тепер в українській мові про кіно!). Так от, мало було – скільки їх там? – «Гаррі Поттерів», так тепер з’явився і спін-офф (він самий!) «Гаррі Поттера» «Фантастичні звірі», у якого, в свою чергу, вже з’явився сиквел «Фантастичні звірі: Злочини Гріндевальда» (Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald), який в свій перший вікенд у північноамериканському прокаті (США і Канада спільно) зібрав всього 62,2 мільйона доларів в 4164 кінозалах (велика цифра!.. кінозалів).
Цей порівняно скромний «домашній» результат почасти можна пояснити тим, що з усіх «гарріпоттерівських» фільмів цей отримав най біль ш негативні рецензії та його буквально закидали «гнилими помідорами». Тобто рейтинг картини на вельми відвідуваному фанатами серії сайті склав усього 40% позитивності.
Дозволю собі висловити абсолютно ненаукову думку про те, що поява колись популярного, а нині закльованого за побутові витівки Джонні Деппа в ролі архізлодія Гріндевальда, якщо і не принесла фільму вагомих дивідендів то і, всупереч прогнозам тих же критиків, не принесла жодної шкоди. Якщо щось у картині, причому будь-який, працює, то це не обов’язково завдяки і настільки ж не обов’язково всупереч участі якоїсь зірки з ім’ям, на зразок того ж Джонні Деппа.
Але у фільму виявився фантастичний успіх. Я не суперечу самому собі, а тим більше бокс–офісу. Він же каса. Тільки потрібно додати маленьку деталь – успіх цей фантастичний був досягнутий – вгадали! – за межами Північної Америки, яка залишилася холодною до цієї тематичної, імені Гаррі Поттера, соковижималки. За кордоном, у 79 країнах фільм відкрився в цей уїк-енд з фантастичним результатом у 191 мільйон доларів. В одному лише Китаї збори склали 47,5 мільйона доларів. Підтверджуючи тезу про те, що Голлівуд тепер робить свої основні гроші в колись, не так вже й давно, ігнорованому зарубіжжі. Голлівуд як і раніше залишається «першим хлопцем на селі» – нині селі глобальному (global village).
По мірі наближення Різдва, яке одіозний персонаж Грінч, як відомо, вкрав, мультик «Грінч» (The Grinch) відкусив пристойний шматок від гарбузового, пардон, касового пирога Дня Подяки, що залежався в холодильниках, і зайняв друге місце з 38,2 мільйонами доларів, довівши «домашні» збори до 126,5 мільйонів доларів цілком грінчевато зелених.
Не набридла глядачам і «Богемна рапсодія» (Bohemian Rhapsody), яка посіла третє місце в свій третій вікенд з 15,7 мільйонами доларів. У Північній Америці збори картини досягли 129,7 мільйона доларів. А якщо додати до них ще 45 мільйонів, які пролунали з 75 країн, то глобальні збори фільму зросли тепер до сенсаційних для такого жанру музичного біопіку 384,3 мільйонів доларів.
У цьому сенсі цілком живий актор Рамі Малек, який грає рано померлого рокера Фредді Меркьюрі, може успішно конкурувати з концертами голографічно ожилого Майкла Джексона. Ну і часи!