Cтали відомі переможці Венеціанського кінофестивалю. Всього в конкурсній програмі фестивалю, що відбувався з 30 серпня до 9 вересня, взяла участь 21 картина.
Головна нагорода Венеціанського кінофестивалю – “Золотий лев” присуджена кінострічці мексиканського режисера Гільєрмо дель Торо “Форма води”.
“Форма води” – фентезійна мелодрама. Фільм оповідає про любов німий жінки і людини-амфібії на тлі протистояння США і СРСР за часів “холодної війни”.
Приз “Срібний лев” за кращу режисуру отримав француз Ксав’є Легран за фільм “Опікунство”, який розповідає про життя хлопчика, батьки якого розлучилися після того, як мати звинуватила батька в домашньому насильстві. Син стає заручником складних відносин батька і матері.
Гран-прі журі кінофестивалю отримала ізраїльська драма “Фокстрот” Самуеля Маоза.
Маоз, який завоював “Золотого лева” в 2009 році, на цей раз привіз до Венеції військову і сімейну драму про близькосхідному конфлікті.
Нагороду кращої актриси отримала Шарлотта Ремплінг, яка зіграла у фільмі “Ханна”.
Фільм малює портрет відчуженої літньої жінки, яка залишилася на самоті після арешту чоловіка. Завзято заперечуючи його провину, вона втрачає зв’язок з реальністю.
https://youtu.be/J-B0K8jlYqI
Найкращим актором назвали Камела ель Башу за роль у фільмі “Образа”.
Автором найкращого сценарію визнали Мартіна Макдонаха, який написав історію фільму “Три білборда на кордоні Еббінг, Міссурі”. За сюжетом, головна героїня вступає в протистояння з поліцією і владою міста, вважаючи, що вони недостатньо активно розслідують вбивство її дочки.
Спеціальний приз журі отримав фільм “Мила країна” австралійця Уорвіка Торнтона.
Дії стрічки відбуваються в Австралії у 20-х роках 20 століття. Абориген Сем вбиває білого землевласника, рятуючи власне життя. Коли за ним розгортається запекла полювання, Сем здається владі заради безпеки вагітної дружини. Залишається сподіватися тільки на справедливість суду.
Нагороду імені Марчелло Мастроянні найкращому молодому актору чи актрисі присудили 18-річному Чарлі Пламмеру з США, що зіграв у фільмі «Покладіться на Піта».
Фільм розповідає про драматичну долю п’ятнадцятирічного хлопця на ім’я Чарлі Томпсон. Хлопчик дуже рано залишився без матері, його виховує батько. Батько намагається прогодувати сина, працюючи вантажником на одному з місцевих заводів. Йому ніколи займатися сином, який вже давно наданий сам собі і вулиці. Хлопчик мріє про матеріальні блага, тих, які є у нього однолітків. Але грошей не вистачає навіть на їжу. Батько втомлюється від такого життя і їде. Чарлі залишається абсолютно один.