Короткометражні фільми Анатолія Лавренішина обійшли всі українські, а також цілу низку зарубіжних кінофестивалів. Його стрічки «Крамниця співочих пташок», «Next», «Біла ворона», «Блукаючи поміж» ставали справжніми подіями у світі української анімації. Зараз він працює над своїм першим повнометражним анімаційним фільмом «Віктор робот».
«Макросс Пастка» (1984) Каваморі Сьодзо
Це таке старе японське аніме. Воно стало першою в моєму житті повнометражною анімацією з роботами. Вона вразила мене настільки, що я почав малювати комікси. Тоді мені було років вісім. Нещодавно я переглянув цей фільм, і стало трохи соромно: наскільки ж це примітивне кіно. Однак те, як тут літаки перетворюються в роботів – це щось!
https://www.youtube.com/watch?v=UGx2BJ1tlR8
«Корабель привид» (1969) Хіроші Ікеда
Теж мультфільм із дитинства. Для мене це був найкласніший мальований повнометражний фільм. Я переглядав його частіше, ніж будь-яке інше кіно. У дитинстві я витрачав усі гроші на його перегляд у відео салоні. Він зроблений дуже якісно.
«Віднесені привидами» (2001) Хаяо Міядзакі
Для мене це був перший фільм, у якому я побачив якийсь магічний ритм: ти повністю занурюєшся в сюжет і повертаєшся в реальність лише через дві години – коли фільм закінчується. І скільки б я не переглядав цю стрічку – цей ефект повторювався. Одного разу я вирішив засікти час, щоб розібратися: з якою частотою тут вибудовується ритм сюжету. І тоді я помітив, що кожні три-чотири хвилини тут відбувається пік дії. Класний метод! В певній мірі, подібний прийом я намагаюся застосувати і в своїй майбутній стрічці «Віктор робот».
«Бразилія» (1985) Террі Гілліам
У цій стрічці мене вразила естетика труб, сну/реальності, урбанізму… Окремі кадри з неї у мене стоять перед очима подосі. Також мене вразив хід із персонажем Роберта Де Ніро, де його обліплюють газети і він перетворюється в паперовий клубок, а потім, коли головний герой починає його розгрібати – там уже нікого немає. Де Ніро зник.
«Велика риба» (2003) Тім Бертон
Бертон за допомогою фантастики розказав тут власну реальну історію. Ця картина явно вирізняється серед інших робіт цього режисера. У ній дуже переконливо відтворена атмосфера казки, тож у фіналі просто ридаєш.
«Нескінченна історія» (1984) Вольфганг Петерсен
Цей фільм почав впливати на мене ще до того, як я подивився його повністю. Уперше я зіткнувся з ним, коли був зовсім маленьким. Тоді я побачив по телевізору якусь передачу, в якій миготіли кадри з цього фільму. Вони мені сильно запали в пам’ять, адже за своєю естетикою вони разюче відрізнялися від того, що можна було побачити в радянському кіно. Ці враження від уривків із фільму навіть спонукали мене намалювати цілий комікс. Тільки через деякий час мені довелося побачити цей фільм повністю, і тоді я ще сильніше перейнявся тим, наскільки якісно він зроблений.
«Привітання Джаггера» (1989) Девід Вебб Піплз
Дія тут розгортається в цивілізації, що розвалюється. Незважаючи на обставини, головний герой прагне до чогось більшого, ніж у нього є. Це дуже страшна історія героя.
«Турецькі насолоди» (1973) Пол Верховен
Я його дивився у старших класах. Тоді він вразив мене описом життя художника.
«Король Лев» (1994) Роджер Аллерс і Роб Мінкофф
У середині 90-х вийшли відеокасети з цим фільмом і окремо аудіокасети з саундтреком. Саме після цієї стрічки я остаточно переконався, що мені потрібно професійно займатися саме анімацією.
«Плоть + кров» (1985) Пол Верховен
У цій стрічці багато крові і сексу, які показуються зовсім не вульгарно. Це кіно знято в дуже суворій середньовічній естетиці та виробляє страхітливий ефект.