Як вибрати чай?

Хочете насолоджуватися смачним та корисним чаєм? Тоді ви на адресу! Ми навчимо правильно вибирати цей дивовижний напій. Його історія починається ще багато років тому, важко сказати, коли саме вперше винайшли чай, проте лише 300 років тому його вже активно вживали на північному сході Індії та південному заході Китаю. Цей напій вважається найдавнішим, після нього йде газування, і лише потім усім відома кава. Чай вживають практично всі жителі землі, за деякими підрахунками щороку у всьому світі випивається близько двох мільярдів чашок, і це зовсім не дивно!

Гарний та якісний чай ніколи не втратить своєї популярності. Статистика вказує на протилежне, кількість шанувальників лише зростає та збільшується з кожним роком. Існує цілих 7 груп чаю та більш ніж 900 окремих сортів! Достаток вражає, і зрозуміло, що у такому розмаїтті легко розгубитися. Однак у цій статті ми допоможемо вам підібрати якісний, смачний і корисний чай, дамо кілька простих рекомендацій щодо того, на що слід звернути увагу.

Критерії вибору гарного чаю

У холодну пору так хочеться зігрітися теплим ароматним напоєм або навпаки приємно охолодитися в спекотний літній день у поєднанні з кубиками льоду. Як би там не було, якщо ви вперше хочете придбати для себе або на подарунок дорогим близьким смачний чай, то пропонуємо кілька простих порад, які вам знадобляться.

Порада 1: краще вибрати листовий варіант напою

Листовий чай, поруч із гранульованим, має низку своїх особливих переваг. Наприклад, чайні листочки містять у собі велику кількість ефірних олій і це виразно відчувається під час заварювання настою. Пробуючи такий вид чаю, ви зможете повною мірою насолодитися всім смаковим букетом. Як визначити якість чаю за цим критерієм? Пару лайфхаків від досвідчених чаєманів:

По можливості візьміть листочки в руки і понюхайте їх. Не повинно бути ніяких сторонніх запахів типу цвілі, пилу чи аромату заліза.
Також взявши лист протріть його між пальцями, він не повинен кришитися або розсипатися на дрібні частинки. Такий фактор вказує на те, що його або пересушили, або сушили повторно, через що він і пересох.
На вигляд вони повинні бути приблизно однакові, акуратної форми, без явних дефектів та додавання корінців.
Цікаво, що скрученість листочка вказує на рівень міцності напою та інтенсивність запаху.

І найголовніше це колір листя, є лише один правильний варіант – чорний. Так, існують і інші відтінки сірий, коричневий та інші, проте якщо ви хочете їсти справжній елітний напій, то він має бути чорним.

З зеленим видом чаю трохи простіше, всі відтінки зеленого кольору вважаються гарним та якісним продуктом. Але якщо ви помітили у пачці зеленого чаю, листочки білого кольору, то це грубе порушення технології виробництва. Це означає, що несумлінні виробники змішали врожаї різних років, що заборонено у чайному виробництві.

Порада 2: оберіть напій без добавок

Для першого знайомства із продуктом підберіть чай без добавок та ароматизаторів. Так можна якнайкраще відчути справжній, натуральний смак. Також часом різними ароматичними добавками, хай і натуральними, деякі бренди намагаються замаскувати неякісну сировину.

Порада 3: зверніть увагу на вид завареного чаю

Процес заварювання це дивовижне видовище, яким можна насолоджуватися годинами – листочки поступово розвертаються і напій набуває красивого бурштинового кольору. При цьому під час заварювання не повинно з’являтися корінці або сміття. Аромат заповнює весь простір, запах натуральний та насичений. Зелений вид напою має трав’яні нотки, а ось чорний може мати трохи солодкуватий відтінок.

І найголовніше – це смак готового напою, який має сподобатися особисто вам. Продукт повинен мати приємний, освіжаючий відтінок. Звичайно все залежить від сорту, який ви виберете, проте смак має бути ідеальним без гіркоти та присмаку плісняви.

Класичні види чаю

До основних видів зараховують такі сорти:

Чорний. Найпопулярніший вид серед європейців. Китайці дали йому назву червоний, за рахунок кольору заварки. Такий тип продукту готують за допомогою сильного окислення листочків, завдяки чому виходить терпкий та насичений смак. Якщо ви шанувальник чорного чаю, то рекомендуємо спробувати Дарджилінг та Дянь Хун.
Зелений. Цей тип воліють жителі азіатських країн. Листочки проходять найменший із можливих рівень ферментації, при цьому повною мірою вдається зберегти високий рівень амінокислот, вітамінів, мінералів та антиоксидантів. Сам настій має красивий золотистий відтінок із приємним трав’яним ароматом. Для знайомства з даним видом пропонуємо Сіху Лунцзін, Жасминові Перлини або Сенча.
Білий. До складу входять не просто листочки, а й бруньки чайного дерева. При правильному приготуванні зберігаються мікроелементи, дубильні речовини та ефірні олії. Також помірно утримуючи його нормалізується тиск, значно покращується робота серцево-судинно.

й системи, а також на додаток протимікробний ефект. Тому цей вид продукту такий популярний серед китайців, які вважають його не просто корисним, а цілющим. Популярними є такі: Шоу Мей, Бай Мудань та Срібні Голки.
Жовтий. Дуже рідкісний вид, оригінал якого можна знайти лише у Китаї. Він має дуже корисні властивості серед яких: уповільнення старіння клітин, відмінна профілактика карієсу, а також тим, хто страждає від болю в суглобах радять випивати близько п’яти чашок на день, зрозуміло проконсультувавшись з лікарем.
Улун. Настій даного виду це щось між зеленим та чорним типом, продукт має позитивні властивості двох типів одночасно. Він чудово впливає на здоровий стан і колір шкіри, рівень антиоксидантів також високий і надає розслаблюючий і заспокійливий ефект. За відгуками найсмачнішим та лідируючим серед різноманітних чайних рейтингів, вважається саме Молочний Улун, спробуйте, можливо, це саме те, що ви шукали.
Пуер. Одна з основних особливостей, це особливий метод ферментації. Він відбувається за допомогою цвілевих грибів Aspergillus acidus і може тривати різні проміжки часу. Завдяки чому настій здатний виводити шлаки та токсини, також активно знижує рівень холестерину, що є чудовою профілактикою інсульту та інфаркту. Радимо спробувати Бабушкін Шен та Дідусин Шу.

Цікаві приставки до назви говорять про смакові нотки напою, наприклад: Хуа (квіткові відтінки), Гуо (фруктові нотки), Мі (медовий аромат), Най (молочний тип), Чень (дуже насичений продукт) тощо.

Тепер ви вже знаєте достатньо інформації в плані чайної сфери і зможете самостійно підібрати потрібний вам напій. Якщо все ж таки є сумніви, не соромтеся звернутися за допомогою до досвідчених консультантів, які швидко і легко зможуть підібрати натуральний і смачний чай за вашими власними смаковими уподобаннями, побажаннями та критеріями. Таким чином ви будете насолоджуватися кожною випитою чашечкою чудового напою!

ЧИТАТИ ЩЕ

Як отримати оргазм: 10 поз для жінок

Згідно з даними платформи KnowledgePanel, лише 18,4% жінок досягають оргазму виключно під час статевого акту. Для більшості необхідна додаткова стимуляція клітора. зони або використовувати вібратор...

Чим небезпечний анальний секс: наслідки, за та проти

Інтерес до анального сексу може виникнути з різних причин: від цікавості до бажання урізноманітнити інтимне життя. Однак така практика вимагає ретельної підготовки та усвідомленого підходу,...