«Зелена карта» є міжнародним страховим документом, аналогом українського поліса страхування відповідальності водія ОСАЦВ. «Міжнародний страховий поліс» (International Motor Insurance Certificate) діє у 48 країнах та є обов’язковим для виїзду за кордон на своєму власному автомобілі. Розберемо детальніше, що дає така страховка і як її можна оформити.
Що таке Зелена карта та в чому її особливості
Свою назву ця страховка отримала через колір бланку, єдиного всім держав, які входять у цю систему. Такий поліс гарантує відшкодування збитків, заподіяних здоров’ю та майну третіх осіб під час ДТП, винуватцем якого став власник договору. Так само, як і ОСАЦВ, Зелена карта на авто не компенсуватиме збитків, завданих особистої машині страхувальника, вантажу, який перевозився в ньому, а також шкоди, заподіяної життю та здоров’ю винуватця ДТП.
При покупці такої страховки потрібно обов’язково врахувати, що в інших країнах страхові ліміти відрізнятимуться від українських. І якщо їх перевищити, то різницю, що виникла, доведеться платити зі своєї кишені. А якщо під час ДТП серйозно постраждали люди, винуватцю події загрожує судовий розгляд та притягнення до кримінальної відповідальності.
Скільки коштує «Зелена карта»
Моторне (транспортне) страхове бюро України (МТСБУ) встановлює фіксовану ціну цього страхового поліса. Тому вартість «Зеленої картки» у різних страхових компаніях не буде значно відрізнятися. На формування вартості впливають такі фактори:
вид транспортного засобу. Зрозуміло, що ціна на поліс для вантажного автомобіля та мотоцикла відрізнятиметься;
термін дії. Чим на більший період оформляється договір, тим він дешевший. Якщо, наприклад, очікується, що протягом певного періоду буде кілька поїздок, тоді краще придбати поліс на рік;
країна, до якої планується поїздка. Страховка для поїздки до країн Східної Європи коштуватиме трохи дешевше;
Офіційний курс валют. Навіть протягом одного місяця ціна на страховку може сильно відрізнятись.
Як би там не було, але купівля «Зеленої карти» обійдеться в рази менше за ту суму, яку доведеться виплатити у разі ДТП у вигляді компенсації. Рівень життя в європейських країнах високий і тому максимальний ліміт відшкодування може досягати 1 млн. євро на одного потерпілого при шкоді майну і до 5 млн. євро на компенсацію шкоди, заподіяної життю та здоров’ю. Не всім українським водіям під силу виплатити такі суми самостійно.
Як придбати автострахування для поїздки за кордон
Прогрес не зупиняється, і зараз такий поліс можна придбати навіть із дому. Для цього потрібно зайти на сайт обраної страхової компанії та внести дані про себе та свій автомобіль в онлайн-калькулятор. Він допоможе заздалегідь розрахувати вартість страхового договору для своєї машини.
Якщо ціна влаштовує, потрібно внести до спеціальних граф інформації про свій автомобіль (тип, об’єм двигуна, місце реєстрації тощо). Усього процедура оформлення займає трохи більше 10-15 хвилин. Заповнену анкету потрібно відправити до страхової. Потім сплатити та підтвердити свої дії за допомогою одноразового ідентифікатора через sms або через систему «Дія. Підпис». Після цього договір буде надіслано на електронну пошту.
Кожен поліс має свій номер та QR-код. Останній дозволяє відразу перевірити всі дані поліса в базі МТСБУ. Бажаючи оформити поліс на свій автомобіль, слід пам’ятати, що його можна оформити лише на авто, зареєстровані в нашій країні.
“Зелену карту” краще купувати заздалегідь, перед поїздкою, у надійній страховій компанії. При цьому уважно оцінити можливості страховика, щоб потім не перейматися реальністю купленого поліса. Однією з таких організацій є СК VUSO. Компанія постійно удосконалює свій сервіс, завжди йде на зустріч своїм клієнтам. Саме тому вона має 91% позитивних відгуків про свою роботу. СК VUSO можна довірити страховку своєї машини для подорожі за кордон.