Ціна правди: фільм про Голодомор та чесну журналістику

Тема сталінського Голодомору в Україні стала основою для багатьох книг, документальних та художніх фільмів. Крайньою картиною на цю тематику стала Ціна правди знаменитого режисера Агнешки Холланд. Вона – каннський лауреат, авторитет європейського та світового кіно. Агнешка Холланд зняла кілька серій знаменитого «Карткового будиночка», а також була режисером антиутопічного серіалу 1983 року. У цьому серіалі Берлінська стіна залишилася стояти, а Радянський Союз подолав кризу та зберіг свою цілісність.

Сюжет фільму

Сюжет «Ціни правди» повністю ґрунтується на реальних подіях. Це стосується не лише голодомору, а й центрального героя картини, журналіста Гарета Джонса. 1933 року його запросили до Москви для того, щоб взяти інтерв’ю у Сталіна. Таким чином, злочинний режим сподівався популяризувати радянський спосіб життя.

Волею доль Гарет познайомився з іншою журналісткою, Адою Брукс. Вона розплющила очі на те, що відбувається в СРСР – українці мільйонами помирають від штучного створеного «вождем народів» голоду.

Гарет Джонс потай їде в Україну, щоб переконатися у всьому на власні очі. Після повернення додому він відкриває західному світу про страхи, що творяться в СРСР.

Центральною темою «Ціни правди» є, звісно, ​​голодомор. Але не лише він. Агнешка Холланд порушує дуже важливу і для сучасності тему чесності журналістів, їхню вірність своєму професійному обов’язку. Про те, що в Україні твориться геноцид, знали багато хто, але порушив цю тему лише Гарет Джонс. Як це співзвучно із сучасністю – багато хто на Заході підтримує політику путіна і навіть закликає Україну здатися, щоб «зменшити кількість людських жертв».

Ставлення росії

росія не тільки вважає себе правонаступницею СРСР, а й проводить таку саму політику щодо України. 15 жовтня 2021 року фільм хотіли показати у правозахисному центрі «Меморіал» у Москві. Під час демонстрації до зали увірвалися люди у маск ах та спробували зірвати показ. Поліція, що прибула, заблокувала центр і влаштувала опитування присутніх, чому вони присутні на показі цього фільму. Певне, до хуліганів у російських «правоохоронців» претензій не було.

Нагороди

Фільм «Ціна правди» переміг на 44-му Польському фестивалі фільмів у Гдині. Творіння Агнешки Холланд отримало «Золотого лева». Крім того, приз за продакшн-дизайн отримав художник-постановник картини Гжегож Піонтковський.

ЧИТАТИ ЩЕ

Огляд фільму «Субстанція»: Розумний, сексуальний та моторошний тілесний хоррор

Основні теми фільму «Субстанція», знятого Корлі Фарже, прості та очевидні. Картина сатирично обігрує жорстокі стандарти краси для жінок, які підтримуються різними індустріями заради власної вигоди....

Огляд фільму «Той, що жахає 3»: криваве повернення клоуна Арта під Різдво

Фанати жахів цінують авторський хорор більше, аніж проекти великого Голлівуду. Тому не дивно, що режисер Жахливого швидко зняв третину франшизи, зробивши її ще кривавішою після...

Вулкани і льодовики: По Ісландії з Антоном Птушкіним

Проїхавши всю країну по безкрайнім просторам на двомісному кабріолеті, тревел-документаліст Антон Птушкін покаже глядачам всі неймовірні ландшафти і пейзажі - озера, гори і ліси. Побуває...

Від Венери Мілоської до Кардашьян: як змінювалися стандарти краси

Режисер Анна Гінзбург зняла анімаційний короткометражний фільм «Що таке краса?». Раніше режисер зняла фільм «Інтимні частини», заснований на документальних інтерв'ю. Він присвячений сексуальності прямо. Різні аніматори...