Великдень – значуще свято для людей у всьому світі, хоча святкується воно по-різному. Однак розписні крашанки залишаються постійним атрибутом цього великого дня.
Курячі яйця спочатку просто фарбували в червоний колір, це робилося в ранньохристиянських громадах, особливо Месопотамії. У сучасних умовах ця традиція трансформувалася і стала одним із видів художнього ремесла.
Як покрасити великодні яйця
Розфарбовування яєць стало самостійним явищем і тепер майже не асоціюється з релігійною практикою. Це форма творчого самовираження — шкаралупа не просто розфарбовується одним однотонним кольором, художники перетворюють яйце на справжній витвір мистецтва. Прикрашені символи Великодня — це дивовижне, ними можна милуватися так само, як картинами.
Традиційно перед найголовнішим християнським святом дотримується Великий піст, який триває близько 40 днів і закінчується Страсним тижнем. Вважається, що останній тиждень перед Христовим днем є найважливішим, і дотримуватися обмежень у цей період необхідно навіть тим, хто з ряду причин не встиг пройти весь шлях Великого посту. Під час Страсного тижня люди готуються до святої урочистості, упорядковують свої житла, приходять на сповідь для очищення душі, причащаються і, звичайно ж, печуть ароматні паски, готують найніжнішу сирну паску з сухофруктами та фарбуванням. Освячують традиційні страви напередодні самого дня Воскресіння Сина Господнього – у Велику Суботу.
У Світлий день православні вітають одна одну особливою фразою «Христос Воскрес!» і почути відповідь “Воістину Воскрес!” Це незвичайне вітання називається Хрещенням, що є символом тріумфування на честь великої урочистості.
Окрім рясної трапези, це свято традиційно відзначають веселими гуляннями, запрошуючи гостей та разом радіючи світлому дню Воскресіння Христового.
За традицією стіл на честь Різдва Христового пишний і різноманітний, адже ця трапеза знаменує закінчення Великого посту, а центральне місце в ній посідають паски, сирна паска та розписні яйця.
Паска – головна страва Пасхи
Найніжніші сирні ласощі із сухофруктами, які приготовані у формі усіченої піраміди, символізує Труну Господню, в якій сталося величезне диво перемоги Спасителя над смертю, і нагадує віруючим про благословенний дар буття.
Головна прикраса великоднього столу – паска із цукровою глазур’ю. У деяких сім’ях рецепти цієї випічки передаються з покоління в покоління, адже приготування тіста для цього ласощів – особливий таїнство.
Зробити цей чудовий день ще радіснішим і красивішим допоможе відповідний декор до Великодня. Квіткові композиції, гнізда з різнокольоровими яйцями, ошатні скатертини та свічки допоможуть створити у вітальні, кухні чи дитячій особливу весняну радісну атмосферу. А зроблені своїми руками крашанки, наповнені традиційними ласощами, можуть стати чудовим сувеніром для рідних та близьких.